Akneroxid L, płyn, 40 mg / g, 100 g
Akneroxid L, płyn, 40 mg / g, 100 g
0.00 zł

Akneroxid L, płyn, 40 mg / g, 100 g

Akneroxid L, płyn, 40 mg / g, 100 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Akneroxid L - Benzoylis peroxidum - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek benzoilu

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne złuszczające przeciwłojotokowe

Wskazania:

Trądzik młodzieńczy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Przed użyciem wstrząsnąć. Nanieść i lekko wetrzeć na chorobowo zmienioną skórę, uprzednio zwilżoną wodą, po 1-2 minutach preparat należy spłukać wodą i dokładnie osuszyć skórę, stosować 1-2 razy dziennie. Średni czas leczenia wynosi 2-5 tygodni.     Uwaga! Podczas leczenia należy unikać silnego naświetlania leczonych powierzchni skóry promieniowaniem UV (światło słoneczne, solarium). Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe oraz skórę owłosioną. Należy uważać, aby preparat nie dostał się do oczu. W razie kontaktu należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody. Ze względu na właściwości wybielające preparatu, podczas stosowania, należy unikać nakładania go w okolicach brwi, brody a także na granicy skóry z włosami.  

Możliwe skutki uboczne:

W pierwszych dniach leczenia może wystąpić uczucie napięcia i zaczerwienienie skóry oraz przejściowe uczucie pieczenia (jeśli pieczenie utrzymuje się powyżej 5 dni - lek należy odstawić). Niekiedy występuje także silne przesuszenie skóry, rzadko reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko w uzasadnionych przypadkach. Nie należy stosować w ostatnim miesiącu ciąży.

Opis

Lek Akneroxid zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek. Lek stosowany miejscowo działa na główne czynniki powstawania trądziku pospolitego.

Skład

1g płynu zawiera:
substancja czynna: benzoilu nadtlenek 40 mg
substancje pomocnicze: oktoksynolu-2 etanosulfonian sodowy, sodu dokuzynian, sodu laurylosulfonylooctan, glinu magnezu krzemian, metyloceluloza, kwas edetynowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed użyciem wstrząsnąć.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się na chorobowo zmienione miejsca na skórze raz do dwóch arzy na dobę. Lek należy nanieść na chorobowo zmienioną skórę - uprzednio umytą i zwilżoną wodą i lekko wetrzeć. Po upływie 1 do 2 minut, należy spłukać lek wodą i dokładnie osuszyc skórę.
Przeciętny okres leczneia wynosi od 2 do 5 tygodni.
Po użyciu należy dokładnie umyc ręce.

Działanie

Benzoilu nadtlenek działa przeciwbakteryjnie na bakterie z rodzaju Propionibacterium acnes, będące jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Ponadto lek działa złuszczająco i zmniejsza wytwarzanie lipidów przez gruczoły łojowe. Lek stosowany miejscowo działa na główne czynniki powstawania trądziku pospolitego.

Wskazania

Leczenie miejscowe trądziku pospolitego (Acne vulgaris).

Przeciwwskazania

Leku Acneroxid L nie należy stosować:

  • w nadwrażliwości na nadtlenek benzoilu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
  • na uszkodzoną skórę,
  • doustnie.

Działania niepożądane

Może wystąpić, zwłaszcza w początkowym okresie leczenia - uczucie napięcia i zaczerwienienia skóry, które zwykle przemija w trakcie leczenia. Podczas leczenia występują objawy łuszczenia się skóry o umiarkowanym nasileniu.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy uważać aby lek Akneroxid L nie dostał się do oczu. W razie kontaktu leku z oczami, należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody. W trakcie stosowania leku należy unikac naświetlania leczonych obszarów skóry promieniowaniem UV. Ze względu na właściwości wybielające leku, należy unikać nakładania go w okolicach brwi, brody, na granicy skóry z włosami oraz należy unikać kontaktu leku z odzieżą.
Nie należy stosować leku jednocześnie z lekami drażniącymi skórę, wysuszającymi, złuszczającymi lub zawierającymi substancje o właściwościach redukujących.
Nie stosowac leku Akneroxid L w ostatnim mmiesiącu ciąży. Brak danych dotyczących stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

HERMAL KURT HERRMANN

Cechy produktu
PRODUCENT