Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 200 g
14.79 zł

Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 200 g

Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 200 g
Ostatnia cena produktu
14.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparat można stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy po konsultacji z lekarzem.

Skład

100 g zawiera:
Chamomillae anthodium (15,00 g), Glycyrrhizae radix (20,00 g), Abrotani herba (15,00 g), Plantaginis lanceolatae folium (15,00 g), Altheae radix (25,00 g), Calendulae flos (10,00 g).

Dawkowanie

2 łyżki ziół (około 10 g) zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić. Po 20 minutach przecedzić przez sitko. Pić po szklance tak przygotowanego napary 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Działanie

Napar stosowany jest jako tradycyjny środek o działaniu osłaniającym i przeciwzapalnym.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inny składnik mieszanki. Choroby wątroby z zastojem żółci, marskość wątroby oraz ciężka niewydolność nerek. W związki z zawartością korzenia lukrecji nie należy stosować produktu w hipokaliemii oraz ciężkiej otyłości.

Działania niepożądane

W związku z zawartością w mieszance roślin z rodziny Compositae, w tym koszyczka rumianku mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na te składniki. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić obrzęki oraz podwyższone ciśnienie krwi. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość korzenia lukrecji nie stosować w okresie ciąży i laktacji.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus