Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 100 g
Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 100 g
0.00 zł

Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 100 g

Gastrobonisan, mieszanka ziołowa, 100 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach zapalnych i skurczowych żołądka i jelit.

Skład

na 100g:

Chamomillae anthodium (15,00 g), Glycyrrhizae radix (20,00 g), Abrotani herba (15,00 g), Plantaginis lanceolatae folium (15,00 g), Altheae radix (25,00 g), Calendulae flos (10,00 g).

Dawkowanie

2 łyżki ziół (około 10 g) zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić. Po 20 minutach przecedzić przez sitko. Pić po szklance tak przygotowanego napary 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Działanie

Osłaniające i przeciwzapalne, ułatwiające gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Wskazania

Mieszanka stosowana jest tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych oraz pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Preparat można stosować w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inny składnik mieszanki. Choroby wątroby z zastojem żółci, marskość wątroby oraz ciężka niewydolność nerek. W związki z zawartością korzenia lukrecji nie należy stosować produktu w hipokaliemii oraz ciężkiej otyłości.

 

 

Działania niepożądane

w związku z zawartością w mieszance roślin z rodziny Compositae, w tym koszyczka rumianku mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na te składniki. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić obrzęki oraz podwyższone ciśnienie krwi. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na zawartość korzenia lukrecji nie stosować w okresie ciąży i laktacji.

Producent

BONIMED
Stawowa 23
Żywiec
Cechy produktu
PRODUCENT