Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt
108.64 zł

Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt

Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
108.64 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Mirapexin - Pramipexoleum - zastosowanie i działanie

Skład:

pramipeksol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia

Działanie :

łagodzi objawy zaburzeń ruchowych przeciwparkinsonowskie

Wskazania:

Leczenie objawów choroby Parkinsona, w terapii jednym lekiem (bez lewodopy) lub w skojarzeniu z lewodopą, tzn. w czasie trwania choroby, do jej późnych okresów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia preparatem nie należy spożywać alkoholu.  W trakcie trwania leczenia zalecana jest kontrola okulistyczna w regularnych odstępach czasu lub jeśli wystąpią zaburzenia widzenia. Zaleca się kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie na początku leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Często podczas leczenia mogą wystąpić: senność, zaburzenia psychiczne - bezsenność, omamy (głównie wzrokowe), dezorientacja; zaburzenia układu nerwowego - zawroty głowy, nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciałać; zaburzenia żołądkowo-jelitowe - nudności, zaparcia oraz obrzęki. Na początku leczenia może wystąpić niedociśnienie. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu. Podczas leczenia preparatem nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pramipeksol lub pozostałe składniki preparatu, cierpisz na zaburzenia psychotyczne, niewydolność nerek, poważne choroby sercowo-naczyniowe. Gdy przyjmujesz cymetydynę, amantadynę, lewodopę, leki przeciwpsychotyczne, leki o działaniu uspokajającym. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.