Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt
Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt
0.00 zł

Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt

Mirapexin, tabletki, 0,18 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Mirapexin - Pramipexoleum - zastosowanie i działanie

Skład:

pramipeksol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia

Działanie:

przeciwparkinsonowskie łagodzi objawy zaburzeń ruchowych

Wskazania:

Leczenie objawów choroby Parkinsona, w terapii jednym lekiem (bez lewodopy) lub w skojarzeniu z lewodopą, tzn. w czasie trwania choroby, do jej późnych okresów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia preparatem nie należy spożywać alkoholu.  W trakcie trwania leczenia zalecana jest kontrola okulistyczna w regularnych odstępach czasu lub jeśli wystąpią zaburzenia widzenia. Zaleca się kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie na początku leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Często podczas leczenia mogą wystąpić: senność, zaburzenia psychiczne - bezsenność, omamy (głównie wzrokowe), dezorientacja; zaburzenia układu nerwowego - zawroty głowy, nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciałać; zaburzenia żołądkowo-jelitowe - nudności, zaparcia oraz obrzęki. Na początku leczenia może wystąpić niedociśnienie. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu. Podczas leczenia preparatem nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pramipeksol lub pozostałe składniki preparatu, cierpisz na zaburzenia psychotyczne, niewydolność nerek, poważne choroby sercowo-naczyniowe. Gdy przyjmujesz cymetydynę, amantadynę, lewodopę, leki przeciwpsychotyczne, leki o działaniu uspokajającym. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.  
Cechy produktu
PRODUCENT