Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt
22.36 zł

Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt

Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt
Ostatnia cena produktu
22.36 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat Lactovaginal ma postać kapsułek dopochwowych, twardych. Substancją czynną produktu są żywe pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 liofilizowane na nośniku mleczno-sacharozowym, zawierającym dodatek glutaminianu sodu. Lactobacillus rhamnosus 573, na drodze kwaśnej fermentacji, metabolizuje obecne w środowisku pochwy związki będące źródłem węgla m.in. do kwasu mlekowego , utrzymując w tym samym odpowiednie pH pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4,0-4,7) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych. Pałeczki L. rhamnosus 573 wykazują antagonizm wobec większości bakterii wywołujących zakażenia układu moczowo-płciowego. W badaniach in vitro potwierdzono oporność pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573 na kotrimoksazol i metronidazol, dlatego Lactovaginal można stosować w trakcie leczenia tymi lekami.

Skład

1 kapsułka zawiera:

  • Substancja czynna: około 1010 (w tym nie mniej niż 108 CFU) pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573,
  • Substancje pomocnicze: odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, L-glutaminian sodu, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, mannitol.


Skład kapsułki:

  • żelatyna,
  • dwutlenek tytanu.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Lactovaginal to od 1 do 2 kapsułek na dobę (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie należy powtórzyć. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Lek zaleca się stosować:

  • profilaktycznie
  • w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi
  • przy występowaniu upławów

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Lactovaginal:

  • jeśli u pacjentki występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Lactovaginal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko, tj. rzadziej niż u 1 pacjentki na 10 000, mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina  z pochwy.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku Lactovaginal z innymi lekami.
Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi ( z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki L. rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost.

 Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lactovaginal - Lactobacillus rhamnosus 573 - zastosowanie i działanie

Skład:

pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573

Postać:

kapsułki dopochwowe

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

odtwarza właściwą florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi; przy występowaniu upławów.

Dawkowanie:

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia układu immunologicznego. Gdy stosujesz leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe lub przeciwgrzybicze. Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.