Soyfem, tabletki powlekane, 30 szt.
14.99 zł

Soyfem, tabletki powlekane, 30 szt.

Soyfem, tabletki powlekane, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat Soyfem stosuje się u kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy.

Skład

Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu z nasion soi (w tym 26 mg zespołu izoflawonów przeliczonych na genisteinę) oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, krospowidon, powidon, stearynian magnezu, hypromeloza, talk oraz glicerol.

Dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie 2 razy na dobę po 1 lub 2 tabletki, najlepiej w trakcie posiłku
 

Działanie

W preparacie Soyfem główne substancje stanowią genisteina i daidzena, zaliczane do izoflawonów. Posiadają one zdolność wiązania się z receptorami estrogenowymi, co wynika z podobieństwa ich budowy chemicznej do endogennych estrogenów (tzn. wytwarzanych przez organizm), dlatego popularnie nazywa się je fitoestrogenami.

Fitoestrogeny genisteina i daidzeina zawarte w soi, działając podobnie do estrogenów, tylko słabiej, chronią przed zaburzeniami związanymi z fizjologicznym spadkiem produkcji estrogenów u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym.

Wskazania

Preparat Soyfem jest zalecany do stosowania u kobiet w okresie przekwitania w celu: łagodzenia występowania objawów takich jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na soję lub inny składnik preparatu. Nalezy zachować ostrożność u kobiet z nowotworami piersi i przerostem endometrium w wywiadzie.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono dotychczas działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Sposób aplikacji

Soyfem - Glycine semen extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion soi

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy

Wskazania:

Preparat stosuje się u kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy (przypływy uczucia gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju). Profilaktycznie w chorobach krążenia wraz z zachowaniem odpowiedniej diety.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 2 razy dziennie.   Uwaga! Preparat przeznaczony dla kobiet.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu.   Gdy stosujesz doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.