Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt.
2.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt.

Paracetamol Biofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt.
2.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Paracetamol Biofarm jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Skład

1 tabletka zawiera:
Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze.
Inne składniki leku to : skrobia żelowana, krospowidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież:
Maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych nie powinna przekroczyć 4 g (8 tabletek). Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu przyjmuje się od 2 do 4 razy na dobę od 1 do 2 tabletek, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych - 10 mg /kg m.c./ dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
Doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.

Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat:
Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat paracetamol podawać można stosując go  w ilości 10 mg/ kg m.c./ dawkę w odstępach  nie mniejszych niż co 6 godzin.

Wskazania

Paracetamol stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, w bólu zębów i w bólach menstruacyjnych. Paracetamol wskazany jest jako lek przeciwgorączkowy w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Szczególnie przydatny jest w przypadku nadwrażliwości na salicylany.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Paracetamol Biofarm:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli pacjent cierpi na chorobę alkoholową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
     

Działania niepożądane

Paracetamol stosowany w zalecanych dawkach terapeutycznych, zwykle nie wywiera działań niepożądanych.
Działania niepożądane mogące wystąpić po przyjęciu paracetamolu należą do rzadkich (występujących mniej niż u 1 osoby na 1000) i są to:

  • złe samopoczucie,
  • niedociśnienie,
  • podwyższone stężenie enzymów wątrobowych,

i bardzo rzadkich (występujących u mniej niż jednej osoby na 10 000 łącznie z pojedynczymi przypadkami):

  • reakcje nadwrażliwości
  • zmiany w obrazie morfologicznym (trombocytopenia, leukopenia, neutropenia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność:

  • jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy,
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające w swoim składzie paracetamol,
  • jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby i nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, a w szczególności o wymienionych poniżej:
metoklopramid, domperidon, cholestyramina, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryn, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, salicylamid, kofeina, inhibitory MAO, NLPZ.

Ciąża i karmienie piersią:
Badania  epidemiologiczne nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach. Paracetamol jest wydzielany do mleka matki w ilościach nie mających znaczenia klinicznego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 860 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol (tabletki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Lek przeciwgorączkowy (w przeziębieniu, grypie) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 2-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny (maksymalna dawka dobowa w leczeniu doraźnym wynosi 4 g, w leczeniu długotrwałym 2,6 g). Dzieci: dawkę leku ustala się w zależności od wieku i masy ciała dziecka, zazwyczaj 10-15 mg/kg masy ciała. Dzieci 7-12 rok życia: 1/2 tabletki co 6-8 godzin.   Należy zasięgnąć opinii lekarza jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.   W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), anemia, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę alkoholową, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, niedokrwistość.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, zydowudynę, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leki przeciwpadaczkowe, barbiturany, niesteroidowe leki przeciwbólowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY