Antidol 15, tabletki, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
9.49 zł
 • Producent:SANDOZ
 • Typ preparatu:Produkt leczniczy
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Antidol


Szczegółowy opis produktu

Opis

ANTIDOL 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu. Swoją skuteczność, ANTIDOL 15, zawdzięcza połączeniu dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym, paracetamolu i fosforanu kodeiny.

Skład

1 tabletka zawiera:
fosforan kodeiny 15 mg oraz paracetamol Compap L90% o składzie: paracetamol 500 mg, skrobia kukurydziana żelowana, kwas cytrynowy, powidon, krospowidon.
Inne składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1-2 tabletki co 4-6 godzin do 4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
 

Wskazania

Ból o średnim i dużym nasileniu, różnego pochodzenia: ból głowy; bóle zębów, po ekstrakcji; bólach kostno-stawowych, także pourazowych; bólach pourazowych tkanek miękkich; bólach miesiączkowych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku:

 • nadwrażliwości na którykolwiek skladnik leku
 • cięzkiej niewydolności wątroby i nerek
 • choroby alkoholowej
 • stosowania inhibitorów MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu
 • we wrodzonym niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej
 • u dzieci poniżej 12 lat

Działania niepożądane

Działania niepożądane Antidol są rzadki, ale możliwe są reakcje alergiczne z wysypką skórną. Istnieje kilka doniesień o zaburzeniach w obrazie morfologicznym krwi. Kodeina może powodować czasami zaparcia.
Długotrwałe regularne przyjmowanie kodeiny może prowadzić do uzależnienia oraz objawów niepokoju, w przypadku zaprzestania stosowania leku można zaobserwować zwiększoną drażliwość.
Dłuższe stosowanie leków przeciwbólowych z powodu bólu głowy może naislać dolegliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

Lek wpływa na sprawność psychofizyczną, gdyż może powodować zawroty głowy i senność.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 840 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Antidol - Paracetamolum, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol , fosforan kodeiny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe , przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, zębów, bóle miesiączkowe, kostno-stawowe, a także pourazowe. Gorączka różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Antidol 15: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie (co 4-6 godzin). Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci.   Antidol 20 Pro: dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów alkoholowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może powodować: nudności, wymioty, zawroty głowy, senność, skurcz oskrzeli, wysypkę, zaparcia. Długotrwałe stosowanie może powodować uzależnienie.   Preparat wpływa na sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować podczas kierowania pojazdami i obsługiwania maszyn w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki należące do grupy inhibitorów MAO, niesteroidowe leki przeciwzapalne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus