Antidol 15, 500 mg+15 mg, tabletki, 10 szt.
9.99 zł

Antidol 15, 500 mg+15 mg, tabletki, 10 szt.

Antidol 15, 500 mg+15 mg, tabletki, 10 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Antidol 15 jest złożonym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym w postaci tabletek.

Skład

1 tabletka zawiera 15 mg fosforanu kodeiny oraz 500 mg paracetamolu jako Compap L 90% o składzie: paracetamol, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy czas.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat

1-2 tabletki co 6 godzin do 4 razy na dobę (maksymalnie 6 tabletek na dobę).

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna być większa niż 3 g, zaś kodeiny nie większa niż 240 mg.

Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością płynu.

Dawkowanie u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek

U osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek odstępy między dawkami leku powinny wynosić co najmniej 8 godzin.

Dawkowanie u osób z zaburzeniami czynności wątroby

Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub z zespołem Gilberta powinny stosować lek w mniejszej dawce lub wydłużyć odstępy między kolejnymi dawkami leku.

Leku nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni. Jeżeli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Działanie

Zawiera paracetamol zmniejszający ból i działający przeciwgorączkowo oraz kodeinę łagodzącą ból i należącą do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi.

Kodeina może być stosowana sama (w monoterapii) lub razem z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Działanie przeciwbólowe leku Antidol 15 utrzymuje się około 4 godzin.

Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi (takimi jak paracetamol lub ibuprofen) stosowanymi w monoterapii.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Antidol 15 jest różnego pochodzenia ból o średnim i dużym nasileniu, np.: ból głowy, ból po ekstrakcji zęba, ból kostno-stawowy (także pourazowy), ból pourazowy tkanek miękkich, ból miesiączkowy.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować:

 • u osób z nadwrażliwością na paracetamol, kodeinę, opioidy lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
 • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek,
 • u osób z chorobą alkoholową,
 • jednocześnie z inhibitorami MAO (lekami stosowanymi m.in. w leczeniu depresji) oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
 • u pacjentów z niewydolnością oddechową,
 • u osób z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej (enzymy występujące u ludzi),
 • jeśli pacjent wie, że bardzo szybko metabolizuje kodeinę do morfiny,

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i zwrócić się do lekarza w wypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych: objawy reakcji alergicznej: wysypka na skórze, pokrzywka, świąd, obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, który może spowodować trudności w połykaniu lub oddychaniu; nagła wysoka gorączka, ból gardła i owrzodzenie jamy ustnej - są to objawy bardzo poważnego zaburzenia krwi (mała liczba białych krwinek); krwawienia, krwotoki, łatwo powstające siniaki, wybroczyny (w wyniku zmniejszenia liczby płytek krwi); ciężkie reakcje skórne, takie jak: toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (pękające olbrzymie pęcherze, rozległe nadżerki na skórze, złuszczanie dużych płatów naskórka oraz gorączka), zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze i nadżerki na skórze, w obrębie jamy ustnej, oczu i narządów płciowych, gorączka i bóle stawowe); ostra uogólniona osutka krostkowa; wstrząs (spowodowane reakcją uczuleniową zagrażające życiu zaburzenia autoregulacyjnych mechanizmów organizmu, które nie są w stanie zapewnić prawidłowego przepływu krwi przez ważne dla życia narządy i tkanki; objawia się splątaniem, osłabieniem i omdleniem).

Podczas stosowania leku możliwe jest wystąpienie następujących działań niepożądanych:

 • Często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): zmęczenie, zawroty głowy, bóle głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego, omdlenie, nudności, wymioty (zwłaszcza na początku stosowania), zaparcie.
 • Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): zaburzenia snu, wysypka, świąd, zaczerwienienie skóry, pokrzywka.
 • Rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): zaburzenia widzenia lub zwężenie źrenic, szumy uszne, duszność, suchość w jamie ustnej, wyprysk alergiczny.
 • Bardzo rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), zmniejszenie liczby krwinek białych (leukopenia), znaczny niedobór lub brak pewnej grupy krwinek białych - granulocytów obojętnochłonnych (agranulocytoza), pojedyncze przypadki zmniejszenia liczby krwinek białych, krwinek czerwonych i płytek krwi (pancytopenia), reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk naczynioruchowy, duszność, zlewne poty, złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do wstrząsu, zahamowanie ośrodka oddechowego, euforia lub dysforia (zaburzenia nastroju ze skłonnością do drażliwości, agresji i wybuchowości nieadekwatnych do sytuacji), zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, skurcz oskrzeli, obrzęk płuc (zwłaszcza u osób z upośledzoną czynnością płuc), ciężkie reakcje skórne.
 • Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): bardzo ciężka reakcja alergiczna (reakcja anafilaktyczna), ostre zapalenie trzustki (u osób po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego), zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nadmierne pocenie się.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Kodeina nasila działanie leków znieczulających hamujące ośrodkowy układ nerwowy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

 • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
 • Nie należy stosować do łagodzenia bólu u dzieci i młodzieży po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych lub gardłowych w związku z zespołem obturacyjnego bezdechu śródsennego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Antidol - Paracetamolum, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol fosforan kodeiny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, zębów, bóle miesiączkowe, kostno-stawowe, a także pourazowe. Gorączka różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Antidol 15: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie (co 4-6 godzin). Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci.   Antidol 20 Pro: dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów alkoholowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może powodować: nudności, wymioty, zawroty głowy, senność, skurcz oskrzeli, wysypkę, zaparcia. Długotrwałe stosowanie może powodować uzależnienie.   Preparat wpływa na sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować podczas kierowania pojazdami i obsługiwania maszyn w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki należące do grupy inhibitorów MAO, niesteroidowe leki przeciwzapalne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.