Glinka biała, maseczka, 10 g
2.52 zł

Glinka biała, maseczka, 10 g

Glinka biała, maseczka, 10 g
Ostatnia cena produktu
2.52 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Glinka biała jest produktem w 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych.

Skład według INCI

Krzem (SiO2)          48,30%

Wapń (CaO)             ślad

Aluminium (Al2O3)  36,10%

Magnez (MgO)        0,22%

Żelazo (Fe2O3)        0,09%

Potas (K2O)            1,45%

Sód (Na2O)             0,04%

pozostałe sole       13,80%

Właściwości

Jest to glinka z dużą zawartością aluminium, które decyduje o właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Jest łagodną glinką do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.

Stosowanie

Cera normalna

10 g (ok. 2 łyżeczki)  glinki białej wymieszać z wolno dolewaną (wskazana z ujęć głębinowych, mineralna, ewentualnie przegotowana - letnia) umożliwiającej otrzymanie gładkiej masy o konsystencji budyniu. Całą porcję, grubą warstwą nałożyć na twarz. Po 20 minutach zmyć wodą i skórę posmarowac kremem.

Stosować raz w tygodniu lub rzadziej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Cera sucha i wrażliwa

- 10 g (ok. 2 łyżki stołowe) glinki białe,

- 1 łyżka oliwy z oliwek,

- woda

Składniki wymieszać w ilości umożliwiającej otrzymanie gładkiej masy. Całą maseczkę nałożyć na twarz. Po 20 minutach (przy cerze wrażliwej czas skrócić do maks. 15 min.) zmyć twarz wodą i posmarować kremem regeneracyjnym.

Uwagi

Nie doprowadzać do wyschnięcia maseczki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h