Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml
10.99 zł

Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml

Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat polecany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, niewielkich uszkodzeniach skóry, oparzeniach 1 stopnia, niewielkich odmrożeniach i odleżynach, stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Skład

100 g preparatu zawiera:

- ekstrakt propolisowy 3 g,

- substancje pomocnicze: alkohol etylowy 760g/l

Zawartość etanolu: 93%

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie.

W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie.

Działanie

Przeciwzapalne, przyspiesza regenerację tkanek skracając okres gojenia się uszkodzeń skóry. Propolisol wykazuje szerokie spektrum przeciwdrobnoustrojowe

Przeciwwskazania

Uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego.
 

Działania niepożądane

Obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienie połykania lub oddychania - są to ciężkie objawy niepożądane. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast uzyskać pomoc lekarską.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik

Propolisol - Propolis extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z propolisu

Postać:

aerozol

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbakteryjne przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania:

Propolisol może być stosowany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, oparzeniach I stopnia, odmrożeniach i odleżynach (aerozol, płyn). W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (płyn).

Dawkowanie:

Aerozol. Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie. Płyn. Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie. W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie. Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować na otwarte rany. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek zawiera etanol. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, gardła. Ponadto mogą wystąpić wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie skóry.