×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml
Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml
10.99 zł

Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml

Propolisol, 25 mg/ml, płyn na skórę, do stosowania w jamie ustnej, 20 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Propolisol - Propolis extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z propolisu

Postać:

aerozol

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne przeciwzapalne przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania do stosowania:

Propolisol może być stosowany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, oparzeniach I stopnia, odmrożeniach i odleżynach (aerozol, płyn). W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (płyn).

Dawkowanie:

Aerozol. Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie. Płyn. Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie. W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie. Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować na otwarte rany. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne:

Lek zawiera etanol. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, gardła. Ponadto mogą wystąpić wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie skóry.

Opis

Preparat polecany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, niewielkich uszkodzeniach skóry, oparzeniach 1 stopnia, niewielkich odmrożeniach i odleżynach, stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Skład

100 g preparatu zawiera:

- ekstrakt propolisowy 3 g,

- substancje pomocnicze: alkohol etylowy 760g/l

Zawartość etanolu: 93%

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie.

W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie.

Działanie

Przeciwzapalne, przyspiesza regenerację tkanek skracając okres gojenia się uszkodzeń skóry. Propolisol wykazuje szerokie spektrum przeciwdrobnoustrojowe

Przeciwwskazania

Uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego.
 

Działania niepożądane

Obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienie połykania lub oddychania - są to ciężkie objawy niepożądane. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast uzyskać pomoc lekarską.

Producent

APIPOL FARMA
H. Cegielskiego 2
Myślenice
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji