Maść propolisowa, 30mg/g, maść, 20 g
13.49 zł

Maść propolisowa, 30mg/g, maść, 20 g

Maść propolisowa, 30mg/g, maść, 20 g
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Maść propolisowa 3% jest preparatem na podłożu wodno-emulsyjnym, zawierającym w swoim składzie, jako substancję czynną, ekstrakt propolisowy (etanolowy zagęszczony wyciąg z kitu pszczelego).

Przyjmuje się, że do składników czynnych ekstraktu propolisowego,odpowiedzialnych za właściwości przeciwdrobnoustrojowe, należą przede wszystkim kwasy fenolowe: benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy; alkohole: benzylowy i cynamonowy oraz ich estry.

Skład

1g maści zawiera 30mg ekstraktu z propolisu.
Substancje pomocnicze: Euceryna, wazelina biała, alkohol cetylowy, cholesterol, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: smarować cienką warstwą miejsca dotknięte zmianami chorobowymi, w zależności od potrzeb do kilku razy dziennie.

Działanie

Uważa się, że maść propolisowa 3% działa przeciwdrobnoustrojowo i przeciwzapalnie oraz skraca czas gojenia się uszkodzeń skóry, przyspiesza regenerację tkanek, a zwłaszcza procesy naskórkowania i ziarninowania.

Maść propolisową 3% stosuje się przy niewielkich uszkodzeniach skóry, otarciach skóry, stanach zapalnych skóry, w oparzeniach I stopnia.

Wskazania

Stany zapalne skóry, niewielkie uszkodzenia skóry, oparzenia, 1 stopnia, odmrożenia,odleżyny,stany zapalne skóry, obrzęki po ukąszeniach owadów.

Przeciwwskazania

Uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego u osób podatnych na uczulenia, cierpiących na alergiczne choroby skóry i inne choroby na podłożu alergicznym, a także u osób uczulonych na pochodne kwasu benzoesowego.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala: obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienie połykania lub oddychania. Są to ciężkie objawy niepożądane, jeśli wystąpią oznacza to możliwość wystąpienia nadwrażliwości (uczulenia) na maść propolisową 3%. Wystąpienie ciężkich objawów niepożądanych może oznaczać konieczność natychmiastowej pomocy lekarza i leczenia szpitalnego. Ciężkie działania niepożądane występują rzadko.

U osób uczulonych na inne produkty pochodzenia pszczelego mogą wystąpić: wysypka, rumień, zwiększenie obrzęków lub inne objawy uczulenia. W takich sytuacjach należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zanim zastosujesz Maść propolisową 3% wskazane jest wykonanie testu uczuleniowego, polegającego na naniesieniu niewielkiej ilości maści w zgięciu łokciowym. Jeżeli w ciagu 3-24 godzin wystąpi obrzęk, zaczerwienienie i świad skóry, należy zaniechać stosowania maści propolisowej 3%.

Nie wykonano dobrze kontrolowanych badań preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia, dlatego nie zaleca sie stosowania preparatu bez konsultacji lekarskiej. nie stosować u kobiet ze skłonnością do uczuleń.

Dotychczas nie stwierdzono wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

W przypadku zastosowania maści propolisowej 3% na zlecenie lekarza, należy poinformować o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 945 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h