Alerfan, tabletki, 10 mg, 10 szt
9.88 zł

Alerfan, tabletki, 10 mg, 10 szt

Alerfan, tabletki, 10 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
9.88 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Wskazania

Preparat stosowany w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Alerfan - Loratadinum - zastosowanie i działanie

Skład:

loratadyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Objawowe leczenie sezonowego lub całorocznego alergicznego nieżytu nosa i przewlekłej pokrzywki. Leczenie objawów alergicznego zapalenia spojówek (świądu i pieczenia oczu). 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 10 mg raz dziennie, dzieci od 3 do 12 roku życia 5 mg raz dziennie (o masie ciała poniżej 30 kg) lub 10 mg raz dziennie (o masie ciała powyżej 30 kg). Preparat należy odstawić na 7 dni przed wykonaniem testów skórnych.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie zmęczenia, senność. Bardzo rzadko nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, kołatanie serca.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w ciąży. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.