Aspirin, tabletki musujące przeciwmigrenowe, 500 mg, 12 szt
10.09 zł

Aspirin, tabletki musujące przeciwmigrenowe, 500 mg, 12 szt

Aspirin, tabletki musujące przeciwmigrenowe, 500 mg, 12 szt
Ostatnia cena produktu
10.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w bólach o lekkim i średnim nasileniu.

Skład

1 tabletka musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
inne składniki leku: cytrynian sodu, wodorowęglan sodu, bezwodny kwas cytrynowy, bezwodny węglan sodu
 

Dawkowanie

Dorośli:
500-1000 mg jednorazowo (co odpowiada 1-2 tabletkom musującym). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek musujących.

Dzieci powyżej 12 lat:
500 mg kwasu acetylosalicylowego jednorazowo (co odpowiada 1 tabletce musującej). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin.

Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
 

Wskazania

Preparat stosowany w bólach o lekkim i średnim nasileniu: migrenowych bólach głowy, bólach zębów, bólu mięśni a także w bólu i gorączce w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować Aspirin w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek składnik leku, u pacjentów ze skazą krwotoczną, w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Aspirin może powodować działania niepożądane:
Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.
Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych).
Opisano pojedyncze przypadki zaburzenia czynności wątroby (zwiększenia aktywności aminotransferaz) i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu.
Zawroty głowy, szumy uszne, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku, mogą być objawami przedawkowania.
Ze względu na wpływ kwasu acetylosalicylowego na agregację płytek krwi w czasie stosowania preparatu Aspirin zwiększa się ryzyko wystąpienia krwawień.
U niektórych osób w czasie stosowania Aspirin mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża:
Aspirin nie można stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.
W pierwszym i drugim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem AspirinŽ należy poradzić się lekarza. Salicylany przechodzą w niewielkich ilościach do mleka matki, dlatego - jeżeli to możliwe - należy unikać stosowania preparatu w czasie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Nie wpływa.

Stosowanie innych leków:
Kwas acetylosalicylowy nasila:

  • działanie leków przeciwzakrzepowych,
  • ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego podczas jednoczesnego stosowania kortykosteroidów lub spożywania alkoholu,
  • działanie oraz objawy niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • działanie pochodnych sulfonylomocznika,
  • działanie metotreksatu (terapeutyczne i niepożądane),
  • stężenie w osoczu: digoksyny, barbituranów, związków litu,
  • działanie sulfonamidów i ich połączeń,
  • działanie kwasu walproinowego.


Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie:

  • antagonistów aldosteronu i pętlowych leków moczopędnych,
  • leków przeciwnadciśnieniowych,
  • leków przeciwdnawych, zwiększających wydalanie kwasu moczowego.


Preparat można zastosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami wyłącznie na zlecenie lekarza.
Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego. U pacjentów ze skłonnością do zmniejszonego wydalania kwasu moczowego lek może spowodować nasilenie dny moczanowej.
Informacje zawarte w tej ulotce mogą także dotyczyć leków stosowanych w przeszłości lub tych, które będą stosowane w przyszłości.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni.  Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Lek należy przyjmować po posiłkach. Dorośli: jednorazowo od 500 do 1000 mg (1-2 tabletki musujące) co 4-8 godzin. Młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 500 mg kwasu acetylosalicylowego (czyli 1 tabletka musująca) co 4-8 godzin.   Nie należy przekraczać dobowej dawki maksymalnej, która wynosi 4 g kwasu acetylosalicylowego (8 tabletek) w przypadku osób dorosłych i 1500 mg kwasu acetylosalicylowego (3 tabletki) w przypadku młodzieży.   Uwaga! Zastosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, w przebiegu infekcji wirusowych, wiąże się z ryzykiem wystąpienia zespołu Reye'a - rzadkiej, ale poważnej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.   Preparat zawiera sód, który jest niewskazany u osób będących na diecie ubogosodowej.   W czasie stosowania leku unikaj przyjmowania napojów alkoholowych! Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego tj. owrzodzenie błony śluzowej lub krwawienie.   Leku nie należy łączyć z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (Ibuprom, Nurofen, Aleve, Voltaren). Zwiększa to bowiem ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej, krwawień z przewodu pokarmowego oraz uszkodzenia nerek.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty. Lek może wywołać także krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce są wówczas koloru smoły lub z domieszką krwi), zawroty głowy i szumy uszne (będące zazwyczaj objawami przedawkowania). Kwas acetylosalicylowy może powodować pokrzywkę, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek.   Uwaga! Preparat może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych (włącznie z niewielkimi zabiegami np. ekstrakcją zęba).   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, a także substancje o podobnym działaniu (szczególnie leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibuprom, Aleve, Voltaren). Poinformuj lekarza, gdy masz czynną chorobę wrzodową (lub jakiekolwiek stany zapalne przewodu pokarmowego),  zaburzenia krzepnięcia krwi, astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, dnę moczanową, schorzenia nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe (Acenocumarol, Sintrom, Warfin), leki hamujące agregację płytek krwi (np. Ticlo,  Aclotin, Ifadipin), doustne leki przeciwcukrzycowe (Amaryl, Diaprel), leki obniżające ciśnienie krwi (szczególnie należące do grupy tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny np. Accupro, Acurenal), leki moczopędne (np. Furosemidum), glikokortykosteroidy, preparaty zawierające metotreksat (np. Methotreksat-Ebewe), kwas walproinowy (np. Depakine) lub digoksynę (Digoxin).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W I i II trymestrze ciąży preparat można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży. Stosowanie leku w ostatnim trymestrze ciąży może doprowadzić do przedłużenia czasu trwania ciąży, przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego u płodu oraz zahamowania czynności skurczowej macicy. Należy zachować ostrożność w okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy i jego metabolity przenikają w niewielkich ilościach do pokarmu kobiet karmiących piersią. Karmienie piersią należy przerwać, gdy matka regularnie stosuje duże dawki kwasu acetylosalicylowego. Jeśli to możliwe, należy unikać stosowania leku w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus