Paradentosol, płyn do stosowania w jamie ustnej, 45 g
6.49 zł

Paradentosol, płyn do stosowania w jamie ustnej, 45 g

Paradentosol, płyn do stosowania w jamie ustnej, 45 g
Ostatnia cena produktu
6.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Jest to lek w formie płynu barwy brunatno-czerwonej o swoistym zapachu wydawany bez recepty, do zewnętrznego stosowania w jamie ustnej.W składzie produktu występują trzy substancje czynne: nalewka z szłwii, nalewka z kłączy pięciornika, wyciąg z rumianku w ilości 203 mg + 509 mg + 203 mg) na 1ml. Produkt przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

Wykaz substancji czynnych w przeliczeniu na 1 ml:
Tormentillae tinctura - 509 mg
Chamomillae anthodium tinctura - 203 mg
Salviae tinctura - 203 mg
Produkt zawiera 62-72% obj. etanolu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - zewnętrznie: Patyczek higieniczny zwilżyć taką ilością płynu by nie przenikał przez patyczek i delikatnie smarować chorobowo zmienione powierzchnie dziąseł i jamy ustnej. Preparat stosować 2-3 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych.


Działanie

Produkt wykazuje działanie ściągające.

 

Wskazania

Jako środek ściągający w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, np. w aftach oraz w zapaleniu dziąseł.


Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania produktu w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu.
Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i zawartości etanolu, nie zaleca się stosowania u kobiet ciężarnych, u kobiet karmiących, u dzieci do 12 roku życia.

Działania niepożądane

Podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosować tylko do smarowania, nie połykać preparatu.
Paradentosol przechowywać w pomieszczeniach suchych, w temperaturze poniżej 25oC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie ogranicza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Bezpośrednio po użyciu produktu może być stwierdzona obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus