Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek
5.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek

Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek
5.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Red senes tea,  ziołowy lek przeczyszczający do zaparzania w torebkach.

Skład

1 saszetka zawiera 800 miligramów liścia senesu (Sennae folium) o zawartości 17-23 miligramów glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.
 

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
Stosować doraźnie, doustnie. 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 min. Napar wypić przed snem.

Pić zawsze świeżo przygotowany napar. Działanie przeczyszczające występuje zwykle po 8-12 h.
Stosować jeden raz dziennie, dwa do trzech razy w tygodniu. Stosowanie dłuższe niż 1-2 tygodni wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Prawidłowa dawka indywidualna to najniższa dawka konieczna do uzyskania miękkiego stolca .
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki (1 saszetka).

Wskazania

Red Senes Tea jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.
 

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na substancje czynną lub substancję pomocniczą
 • Zwężenie i niedrożność jelit
 • Atonia (zastój) jelit
 • Zapalenie wyrostka robaczkowego
 • Stany zapalne okrężnicy (choroba Crohn’a wrzodziejące zapalenie okrężny)
 • Ból w jamie brzusznej niewiadomego pochodzenia
 • Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów.
 • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 • Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka).
Stosowanie produktu może powodować bóle i skurcze brzucha, oddawanie płynnych stolców w szczególności u pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego. Objawy te mogą występować również jako konsekwencja indywidualnego przedawkowania. W takich przypadkach niezbędne jest zmniejszenie dawki.
Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej co może skutkować albuminurią (albuminuria jest to wydalanie z moczem białek z grupy albumin) i hematurią (hematuria – obecność krwinek czerwonych w moczu).
Ponadto przewlekle stosowanie może powodować przebarwienie błony śluzowej okrężnicy (pseudomelanosis coli), które to przebarwienie zwykle ustępuje po zaprzestaniu stosowania produktu.
Podczas stosowania może wystąpić nieistotne klinicznie żółte lub czerwono-brązowe (zależne od pH) przebarwienie moczu wywołane obecnością metabolitów leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leków przeczyszczających bez konsultacji z lekarzem w przypadku ciężkich zaparć powodujących powstawanie „kamieni kałowych” oraz przy bólach brzucha, nudnościach i wymiotach.

Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, produkty lecznicze powodujące wydłużenie odcinka QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem liści senesu.

Nie należy stosować produktu przez okres czasu dłuższy niż 1 do 2 tygodni. Dłuższe stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.

Lek powinien być stosowany tylko w sytuacji, kiedy działanie terapeutyczne nie może być osiągnięte poprzez zmianę diety lub stosowanie produktów o łagodnym działaniu przeczyszczającym (pęczniejących).

Jeśli środki przeczyszczające podawane są pacjentom nietrzymającym stolca, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie higieny osobistej, aby uniknąć przedłużonego kontaktu skóry ze stolcem.

Stosowanie środków przeczyszczających o działaniu pobudzającym perystaltykę przez dłuższy czas niż zalecany może prowadzić do zaburzeń funkcji jelit, oraz uzależnienia od środków przeczyszczających.

Pacjenci ze schorzeniami nerek powinni zachować ostrożność z powodu możliwości wystąpienia zaburzeń elektrolitowych.
 

Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających zwiększa utratę jonów potasu,  wywołaną przez leki moczopędne i glikokortykosterydy. Może nastąpić wzmocnienie działania glikozydów nasercowych w następstwie utraty jonów potasu.

Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Dłuższe stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.

Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje działanie należy zgłosić się do lekarza.

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Mieszankę ziołową Red-Slim Tea należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie wolno stosować produktu leczniczego po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Red-Slim Tea - Sennae folium - zastosowanie i działanie

Skład:

liść senesu

Postać:

saszetki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach nawykowych, wywołanych błędami żywnościowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut. Napar wypić przed snem. Działanie przeczyszczające następuje zwykle po 6-8 godzinach. Uwaga! Nie podawać dzieciom do 12 roku życia. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje działanie należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Lek nie organiczna zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki produktu, niedrożność jelit, ostry stan zapalny jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii. Gdy stosujesz inne leki. Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających zwiększa utratę jonów potasu, wywołaną przez leki moczopędne i glikokortykosteroidy. Może wystąpić wzmocnieni działania glikozydów nasercowych w następstwie utraty jonów potasu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY