Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek
Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek
6.99 zł

Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek

Red Senes Tea, zioła do zaparzania, 30 saszetek
6.99 zł
BEZPŁATNIE

Red-Slim Tea - Sennae folium - zastosowanie i działanie

Skład:

liść senesu

Postać:

saszetki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeczyszczające

Wskazania:

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach nawykowych, wywołanych błędami żywnościowymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut. Napar wypić przed snem. Działanie przeczyszczające następuje zwykle po 6-8 godzinach. Uwaga! Nie podawać dzieciom do 12 roku życia. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje działanie należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Lek nie organiczna zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki produktu, niedrożność jelit, ostry stan zapalny jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii. Gdy stosujesz inne leki. Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających zwiększa utratę jonów potasu, wywołaną przez leki moczopędne i glikokortykosteroidy. Może wystąpić wzmocnieni działania glikozydów nasercowych w następstwie utraty jonów potasu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Red senes tea,  ziołowy lek przeczyszczający do zaparzania w torebkach.

Skład

1 saszetka zawiera 800 miligramów liścia senesu (Sennae folium) o zawartości 17-23 miligramów glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B.
 

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
Stosować doraźnie, doustnie. 1 torebkę zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 min. Napar wypić przed snem.

Pić zawsze świeżo przygotowany napar. Działanie przeczyszczające występuje zwykle po 8-12 h.
Stosować jeden raz dziennie, dwa do trzech razy w tygodniu. Stosowanie dłuższe niż 1-2 tygodni wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Prawidłowa dawka indywidualna to najniższa dawka konieczna do uzyskania miękkiego stolca .
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki (1 saszetka).

Wskazania

Red Senes Tea jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.
 

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynną lub substancję pomocniczą
  • Zwężenie i niedrożność jelit
  • Atonia (zastój) jelit
  • Zapalenie wyrostka robaczkowego
  • Stany zapalne okrężnicy (choroba Crohn’a wrzodziejące zapalenie okrężny)
  • Ból w jamie brzusznej niewiadomego pochodzenia
  • Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, miejscowa lub uogólniona wysypka).
Stosowanie produktu może powodować bóle i skurcze brzucha, oddawanie płynnych stolców w szczególności u pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego. Objawy te mogą występować również jako konsekwencja indywidualnego przedawkowania. W takich przypadkach niezbędne jest zmniejszenie dawki.
Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej co może skutkować albuminurią (albuminuria jest to wydalanie z moczem białek z grupy albumin) i hematurią (hematuria – obecność krwinek czerwonych w moczu).
Ponadto przewlekle stosowanie może powodować przebarwienie błony śluzowej okrężnicy (pseudomelanosis coli), które to przebarwienie zwykle ustępuje po zaprzestaniu stosowania produktu.
Podczas stosowania może wystąpić nieistotne klinicznie żółte lub czerwono-brązowe (zależne od pH) przebarwienie moczu wywołane obecnością metabolitów leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leków przeczyszczających bez konsultacji z lekarzem w przypadku ciężkich zaparć powodujących powstawanie „kamieni kałowych” oraz przy bólach brzucha, nudnościach i wymiotach.

Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, produkty lecznicze powodujące wydłużenie odcinka QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem liści senesu.

Nie należy stosować produktu przez okres czasu dłuższy niż 1 do 2 tygodni. Dłuższe stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.

Lek powinien być stosowany tylko w sytuacji, kiedy działanie terapeutyczne nie może być osiągnięte poprzez zmianę diety lub stosowanie produktów o łagodnym działaniu przeczyszczającym (pęczniejących).

Jeśli środki przeczyszczające podawane są pacjentom nietrzymającym stolca, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie higieny osobistej, aby uniknąć przedłużonego kontaktu skóry ze stolcem.

Stosowanie środków przeczyszczających o działaniu pobudzającym perystaltykę przez dłuższy czas niż zalecany może prowadzić do zaburzeń funkcji jelit, oraz uzależnienia od środków przeczyszczających.

Pacjenci ze schorzeniami nerek powinni zachować ostrożność z powodu możliwości wystąpienia zaburzeń elektrolitowych.
 

Długotrwałe stosowanie środków przeczyszczających zwiększa utratę jonów potasu,  wywołaną przez leki moczopędne i glikokortykosterydy. Może nastąpić wzmocnienie działania glikozydów nasercowych w następstwie utraty jonów potasu.

Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Dłuższe stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.

Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje działanie należy zgłosić się do lekarza.

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Mieszankę ziołową Red-Slim Tea należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie wolno stosować produktu leczniczego po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

ELANDA
Sportowa 9
Rozprza
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT