Actonel, tabletki powlekane, 35 mg, 4 szt
Actonel, tabletki powlekane, 35 mg, 4 szt
0.00 zł

Actonel, tabletki powlekane, 35 mg, 4 szt

Actonel, tabletki powlekane, 35 mg, 4 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Actonel - Risedronatum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

ryzedronian sodu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie:

hamuje resorpcję kości zwiększa wytrzymałość szkieletu

Wskazania:

Leczenie osteoporozy pomenopauzalnej, leczenie osteoporozy u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat podaje się na 30 minut przed śniadaniem lub napojem ( jeśli nie była to zwykła woda), w pozycji siedzącej, popijając szklanką zwykłej wody. Pokarm, napoje (inne niż zwykła woda) wpływają na wchłanianie leku i nie należy przyjmować ich w tym samym czasie. W zależności od zaleconej przez lekarza dawki, lek przyjmowany jest codziennie lub raz w tygodniu.Tabletek nie należy ssać ani rozgryzać. Przez 30 minut po przyjęciu leku nie należy się kłaść. Osoby, które z różnych względów nie mogą przestrzegać tych zaleceń (np. pacjenci leżący) nie powinny otrzymywać leku. Należy dokładnie przestrzegać tej instrukcji. W przypadku niewystarczającej podaży wapnia i witaminy D3 w diecie, należy rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów uzupełniających. Jeśli przyjmujesz preparaty zawierające wapń, magnez, żelazo lub glin, musisz zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i tych leków (w przeciwnym wypadku zmniejszą one wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego). Po odpowiednim okresie leczenia należy wykonać kontrolne badanie densytometryczne.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcie, niestrawność, nudności, ból brzucha, biegunka), bóle mięśniowo-kostne, ból głowy. Niezbyt często występowało zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku, utrudnienie połykania, zapalenie błony śluzowej dwunastnicy. Gdy zaobserwujesz u siebie objawy podrażnienia przełyku (trudności w połykaniu, ból zamostkowy lub zwiększająca się zgaga) niezłowcznie zwróć się do lekarza. Nie zaobserwowano wpływu na na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ryzedronian lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku (np. laktozę), obniżony poziom wapnia we krwi, schorzenia nerek, wystąpiły u Ciebie w przeszłości choroby przełyku upośledzające pasaż przełykowy (np. zwężenie).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT