Tegaderm, opatrunek jałowy 6 x 7 cm, 1 szt
1.69 zł

Tegaderm, opatrunek jałowy 6 x 7 cm, 1 szt

Tegaderm, opatrunek jałowy 6 x 7 cm, 1 szt
Ostatnia cena produktu
1.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Tegaderm - hipoalergiczny, sterylny opatrunek przezroczysty wszechstronnego zastosowania. Wykonany z cienkiej, wytrzymałej mechanicznie wodoszczelnej błony, która stanowi 100 % barierę dla zakażenia i zanieczyszczeń, umożliwiając jednocześnie wymianę gazową i pary wodnej pomiędzy skórą, a środowiskiem. Pod opatrunkiem panuje wilgotne środowisko, które sprzyja gojeniu się rany, zapobiega tworzeniu się strupa, wysychaniu i powiększaniu się rany oraz zmniejsza jej bolesność, co w sumie powoduje szybsze o 50% zagojenie się rany i lepszy efekt kosmetyczny (mniejsza, płytsza blizna).

Hipoalergiczny, wodoodporny klej zapewnia wysoką i długotrwałą przylepność. Przezroczystość opatrunku umożliwia śledzenie procesu gojenia się rany lub śladów infekcji bez konieczności zdejmowania opatrunku. Wodoszczelny opatrunek zabezpiecza przed zakażeniami, pozwalając pacjentowi na wykonywanie codziennych czynności (kąpiel, prysznic itp.). Tegaderm dostępny jest w różnych wielkościach, kształtach i rodzajach (wzmocniony, o podwyższonej przepuszczalności dla pary wodnej). Ekonomiczny w użyciu, może pozostać na skórze do 5 dni.


Wskazania

  • mocowanie opatrunków nieprzylepnych
  • pooperacyjne rany chirurgiczne nie sączące
  • leczenie odleżyn I i II stopnia
  • zaopatrywanie miejsc po pobraniu przeszczepu skóry
  • otarcia naskórka, zadrapania, drobne uszkodzenia skóry
  • owrzodzenia podudzi, stopa cukrzycowa
  • prewencja uszkodzeń skóry, profilaktyka odleżyn
  • mocowanie wkłuć centralnych, obwodowych.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h