Argol Grip, maść, 40 g
8.89 zł

Argol Grip, maść, 40 g

Argol Grip, maść, 40 g
Ostatnia cena produktu
8.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

ARGOL GRIP to maść rozgrzewającą do wcierań i inhalacji, w której substancjami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne 11 roślin leczniczych.

 

Skład

Zawartość subsatncji czynnych: olejki eteryczne (melisy le. 0,13 g, cynamonowca chińskiego 0,07 g, goździka 0,66 g, osnówki muszkat. 0,53 g, tymianku posp. 0,66 g, cytryny 0,66 g, kolendry siewnej 0,07 g, miety pieprzowej 0,53 g, eukaliptusa 1,98 g, niaouli 1,32 g) łącznie 6,60 g, mentol naturalny 2,40 g, kamfora 3,60 g w podłożu lipofilowym ad 100,0 g

Substancje pomocnicze: wazelina biała, olej parafinowy, alkohol stearylowy.

Dawkowanie

Preparat do użytku zewnętrznego. Z tuby wycisnąć pasek o długości 3 - 5 cm i wcierać w bolące miejsce 2 -3 razy na dobę.

Działanie

Zawierają one wiele substancji czynnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i pobudzającym krążenie obwodowe krwi. Pozostałe składniki to mentol działający na zakończenia nerwów czuciowych i zmniejszający próg odczuwania bólu oraz kamfora o działaniu rozkurczającym i pobudzającym krążenie krwi.

Wskazania

- do nacierań w stanach zapalnych i bólach stawowo - mięśniowych kręgosłupa i kończyn,
- zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, w tym z objawami dyskopatii,
- gośćcu reumatoidalnym we wszystkich fazach,
- zmianach zapalnych tkanek miękkich,
- stanach pourazowych, bólach zmęczeniowych i przeciążeniowych,
- zaburzeniach krążenia obwodowego krwi i przemarznięciach,
- pomocniczo do nacierań i inhalacji w schorzeniach dróg oddechowych, grypach, trudnościach oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na skladnik maści. Nie stosować na oparzenia, otwarte rany i ostre stany zapalne skóry. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących. Nie stosować u dzieci do lat 6.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosować z dala od oczu lub błon śluzowych. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć oko większą ilością wody.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Argol Grip - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

olejek z niaouli olejek cynamonowy olejek goździkowy olejek cytrynowy mentol kamfora olejek z kolendry siewnej olejek z osnówki muszkatołowca olejek z melisy olejek tymiankowy olejek miętowy

Postać:

maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy Układ oddechowy

Specjalności:

Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

rozgrzewające przeciwbólowe

Wskazania:

Wspomagająco w bólach stawowo-mięśniowych, stanach zapalnych i zmianach zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa, bólach przeciążeniowych i zmęczeniowych, przemarznięciach, schorzeniach dróg oddechowych (grypa, przeziębienie) przebiegających z bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Pasek długości 3-5 cm wcierać w bolące miejsce aż do wchłonięcia. Stosować 2-3 razy dziennie.   Uwaga! Nie stosować na oparzenia, otwarte rany, ostre stany zapalne skóry, błony śluzowe oraz w okolicy oczu. Nie stosować u dzieci do 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić reakcja uczuleniowa u osób z nadwrażliwością.   Preparat nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosuje się w ciąży i okresie karmienia piersią.