Paracetamol, tabletki, 500 mg, (Aflofarm), 20 szt.
3.49 zł

Paracetamol, tabletki, 500 mg, (Aflofarm), 20 szt.

Paracetamol, tabletki, 500 mg, (Aflofarm), 20 szt.
3.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt leczniczy Paracetamol Aflofarm jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancja czynna:

Paracetamol

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu

Substancje pomocnicze:

skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas strearynowy

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, czy farmaceuty.

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

  • jednorazowo od 1 do 2 tabletek (od 500 mg do 1000 mg paracetamolu).
  • dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu)

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

  • jednorazowo pół tabletki (250 mg paracetamolu)
  • dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę

Tabletkę można podzielić na połowę.

Działanie

Produkt leczniczy Paracetamol Aflofarm ma działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu np.:

  • bóle głowy,
  • bóle mięśniowe,
  • bóle kostro-stawowe,
  • bóle miesiączkowe,
  • bóle zębów,
  • bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych.

Gorączka np.: w przebiegu grypy bądź przeziębienia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Aflofarm:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek,
  • jeśli pacjent ma wirusowe zapalenie wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane:

  • reakcje uczuleniowe jak: wysypka skórna lub swędzenie,
  • obrzęk naczynioworuchowy
  • trudności w oddychaniu, świszczący oddech
  • zaburzenia czynności wątrobu

Rzadko występujące działania niepożądane (1 do 10 osób na 10000):

  • świąd,
  • rumień,
  • pokrzywka,
  • wysypka,
  • duszność,
  • pocenie się,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • nudności,
  • wymioty,

Bardzi rzadko występujące działanie niepożądane (1 osoba na 10000):

  • małopłytkowość,
  • zmiejszenie liczby granulocytów,
  • kolka nerkowa

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Paracetamol Aflofarm, należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy,
  • jeśli pacjent ma niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub dehydrogenazy reduktazy methemoglobinowej (rzadko występujące dziedziczne choroby).

Przed wykonaniem badań labolatoryjnych pacjent powinnien powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek Paracetamol Aflofarm , gdyż może on fałszować wyniki niektórych badań.

Bez porozumienia z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż:

  • 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych,
  • 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki,
  • 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi bądź farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostanio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik