Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt
1.73 zł

Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt

Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
1.73 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany jako lek przeciwgorączkowy (np. w przebiegu chorób infekcyjnych, grypy) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (m.in. w bólach głowy także migreny, zębów, nerwobóle, bólach reumatoidalnych, bolesne miesiączkowanie).


Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Jednorazowo, doustnie od 1 do 2 tabletek (od 500 do 1000 mg paracetamolu). Zwykle stosuje się 1 tabletkę (500 mg paracetamolu) 4 razy na dobę, co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu).
Dzieci od 6 do 12 lat:
Jednorazowo, doustnie ˝ tabletki (250 mg paracetamolu). Dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu tj. bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych oraz gorączki np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; WZW; choroba alkoholowa, dzieci poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie się, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej.

Krew i uk. krwiotwórczy: granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia

Przewód pokarmowy: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby

Uk. moczowy: kolka nerwowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus