Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt
2.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt

Paracetamol, tabletki (Aflofarm), 500 mg, 10 szt
2.49 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Preparat stosowany jako lek przeciwgorączkowy (np. w przebiegu chorób infekcyjnych, grypy) i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (m.in. w bólach głowy także migreny, zębów, nerwobóle, bólach reumatoidalnych, bolesne miesiączkowanie).


Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
Jednorazowo, doustnie od 1 do 2 tabletek (od 500 do 1000 mg paracetamolu). Zwykle stosuje się 1 tabletkę (500 mg paracetamolu) 4 razy na dobę, co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g paracetamolu).
Dzieci od 6 do 12 lat:
Jednorazowo, doustnie ˝ tabletki (250 mg paracetamolu). Dawkę można powtarzać co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu tj. bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych oraz gorączki np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; WZW; choroba alkoholowa, dzieci poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie się, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej.

Krew i uk. krwiotwórczy: granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia

Przewód pokarmowy: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby

Uk. moczowy: kolka nerwowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY