×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Nefrosept, płyn doustny, 280 ml
Nefrosept, płyn doustny, 280 ml
26.49 zł

Nefrosept, płyn doustny, 280 ml

Nefrosept, płyn doustny, 280 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Nefrosept - Arctostaphylos uva ursi, Solidago virgaurea - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nawłoci pospolitej wyciąg z liści mącznicy

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Urologia

Działanie:

bakteriostatyczne przeciwzapalne moczopędne

Wskazania do stosowania:

Uzupełnienie lub kontynuacja leczenia stanów zapalnych dróg moczowych, przewlekłych zakażeń lub kamicy układu moczowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 4 razy dziennie 10 ml, obficie popijając wodą. Kurację można prowadzić przez 7 dni i powtarzać do 5 razy w roku. Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Poinformuj lekarza:

Gdy nadużywasz alkoholu, chorujesz na padaczkę, masz schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz środki zakwaszające mocz. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Skutki uboczne:

Rzadko nudności i wymioty zwłaszcza u osób wrażliwych. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Opis

Nefrosept jest lekiem ziołowym zawierającym w swym składzie liść mącznicy lekarskiej i ziele nawłoci pospolitej. Jest stosowany tradycyjnie w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

Preparat jest etanolowym wyciągiem płynnym (stosunek surowiec/wyciąg 1:2) z mieszanki ziół:
Uvae ursi folium (liść mącznicy lekarskiej) 10cz.
Solidaginis herba (ziele nawłoci pospolitej) 6cz.
Zawartość w preparacie pochodnych hydrochinonu w przeliczeniu na arbutynę wynosi nie mniej niż 1,5% oraz flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę - nie mniej niż 0,1%.
Preparat zawiera 50% etanolu.

Dawkowanie

Dorośli: 4 razy dziennie 10 ml, obficie popijając wodą.  Kuracje można prowadzić przez 7 dni i powtarzać do pięciu razy w ciągu roku.
Niewielka ilość osadu na dnie butelki nie jest oznaką degradacji leku.

Działanie

Związki czynne zawarte w mącznicy lekarskiej (pochodne hydrochinonu) wykazują aktywność bakteriostatyczną w stosunku do większości drobnoustrojów wywołujących zakażenia dróg moczowych, wzmagają wydalanie jonów sodu i w mniejszym stopniu jonów chlorkowych.
Substancje biologicznie czynne zawarte w zielu nawłoci pospolitej powodują zwiększenie diurezy oraz zmniejszają zdolność bakterii do adhezji w drogach moczowych.

 

Wskazania

Produkt stosować tradycyjnie:

  • w łagodnych infekcjach dróg moczowych w celu zwiększenia przepływu w drogach moczowych i zwiększenia ilości wydalanego moczu
  • jako uzupełnienie lub kontynuację leczenia przewlekłych zakażeń układu moczowego, wyłącznie po konsultacji z lekarzem

Przeciwwskazania

Nie stosować u chorych z gruźlicą, leukozami, kolagenozami, stwardnieniem rozsianym, skłonnością do alergii. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży, a także przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych, przy obrzękach spowodowanych ograniczeniem czynności serca lub nerek. Nie podawać razem ze środkami powodującymi zakwaszenie moczu, ponieważ zmieniają one aktywność przeciwbakteryjną preparatu. 

Działania niepożądane

U chorych mających wrażliwy żołądek mogą wystąpić nudności i wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera 50 % etanolu. Każda dawka zawiera ok. 5g etanolu.
Ze względu na zawartość etanolu lek może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową. Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Chronić przed światłem.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Cechy produktu