Vidisept, krople do oczu, (50 mg / ml), 10 ml
6.53 zł

Vidisept, krople do oczu, (50 mg / ml), 10 ml

Vidisept, krople do oczu, (50 mg / ml), 10 ml
Ostatnia cena produktu
6.53 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat służy do leczenia objawowych dolegliwości związanych m.in. z zespołem "suchego oka

Dawkowanie

zakraplać 3-5 razy dziennie po 1 kropli do worka spojówkowego.

Działanie

1 ml kropli zawiera 50 mg polividonu, który ma właściwości nawilżające i powoduje "efekt sztucznych łez".

Wskazania

Preparat służy do leczenia objawowych dolegliwości związanych z zespołem "suchego oka", łącznie z suchym zapaleniem rogówki i spojówki, łagodnymi zakażeniami, podrażnieniami oraz warunkami środowiska. Można go również stosować jako środek ułatwiający zakładanie i zdejmowanie twardych soczewek kontaktowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vidisept - Povidonum - zastosowanie i działanie

Skład:

poliwidon

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie zespołu "suchego oka" wywołanego suchym zapaleniem rogówki, łagodnymi zakażeniami, podrażnieniami oraz warunkami środowiska.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojókowego. 1 kropla 3-5 razy dziennie lub w razie potrzeby częściej. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko reakcje nadwrażliwości. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-15 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Preparat Vidisept powinien być aplikowany jako ostatni. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem.