Produkt w kategoriach

Linomag, krem, z kwasem borowym, 30 g, w tubie

Linomag, krem, z kwasem borowym, 30 g, w tubie

6.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Stosowany wspomagająco w chorobach skóry, takich jak wyprysk, wyprzenia i odparzenia. Stany nadmiernej suchości skóry. Łagodzenie objawów łuszczycy.

Skład

100 g: linomag płyn 20 g, maść z kwasem borowym 3%, euceryna (cholesterol, parafina stała, lanolina bezwodna, wazelina biała), lanolina bezwodna.

Dawkowanie

Stosować wyłącznie na skórę.

  • zewnętrznie: do tamponów i wcierania,
  • w zależności od rodzaju schorzenia stosować jeden do trzech razy na dobę,
  • lekko rozprowadzić cienką warstwę kremu bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku.


Działanie

Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe poprzez swój udział w metabolizmie lipidów są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry.

Przeciwwskazania

Wyprysk łojotokowy, uczulenie na lanolinę lub którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci ze względu na obecność kwasu borowego. Nie stosować na błony śluzowe i uszkodzoną skórę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek może powodować działania niepożądane.
Brak doniesień o występowaniu działań niepożądanych po zastosowaniu leku Linomag.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Lek może być stosowany, jedynie, gdy w opini lekarza korzyść dla matki przewża nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 825 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Linomag (krem) - Vitaminum F, Acidum boricum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas borowy witamina F (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe)

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

utrzymuje prawidłowy stan skóry

Wskazania:

Choroby skóry jak nadmierna suchość, wyprysk, wyprzenia, odparzenia, łuszczyca.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zewnętrznie do tamponów i wcierania, w zależności od rodzaju schorzenia stosować jeden do trzech razy na dobę. Lekko rozprowadzić cienką warstwę kremu bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku. W łuszczycy wskazane stosowanie maści dwa do trzech razy na dobę lub według wskazań lekarza.   Uwaga! Ze względu na zawartość kwasu borowego nie stosować u dzieci do 11 roku życia.   Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe i uszkodzoną skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz wyprysk łojotokowy, uczulenie na lanolinę lub którykolwiek składnik preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }