ColdHot Pack Nexcare, kompres żelowy maxi, 20 x 30 cm
ColdHot Pack Nexcare, kompres żelowy maxi, 20 x 30 cm
0.00 zł

ColdHot Pack Nexcare, kompres żelowy maxi, 20 x 30 cm

ColdHot Pack Nexcare, kompres żelowy maxi, 20 x 30 cm
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zimno- ciepły okład wielokrotnego użytku.

Okłady które mogą być używane na dwa sposoby- jako okłady zimne lub gorące- i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą stosować terapi farmakologicznej.

Ekonomiczny - można go używać wielokrotnie (termin ważności 5 lat). Produkt bezpieczny w użyciu i łatwy w stosowaniu. Można go myć wodą z mydłem. Wypełniony niebieskim, nietoksycznym żelem, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania. Żel umieszczony w trwałej i odpornej na uszkodzenia folii.

Skład

Nietoksyczne wypełnienie żelowe: 1,2 propanodiolu (glikol propylenowy), karboksymetyloceluloza, kolor, środek nadający gorzki smak, woda.
 

Wskazania

Idealny dla dzieci i dorosłych środek przeciwbólowy i przeciwobrzękowy.

Jako okład ciepły w przypadku: bólów reumatycznych, bólów miesiączkowych, bólów chronicznych (np. lumbago), bolesnych skurczy mięśni.

Jako okład zimny w przypadku: urazów nagłych (stłuczenia, skręcenia itp.), pomagaja zmniejszyć opuchliznę, stan zapalny oraz ból.
 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Ciepły okład:
Włożyć na kilka minut do gorącej wody (temp. około 80° C) na 6 do 8min lub do mikrofalówki (zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu). Przed przyłożeniem do skóry należy włożyć do osłonki lub owinąć ściereczką. Jednorazowo należy przykładać nie dłużej niż 20 min., przed powtórną aplikacją zalecana jest co najmniej 20 min. przerwa.Zawsze miękki i plastyczny, układający się do kształtu ciała.
 

Zimny okład:

Włożyć do zamrażalnika na 2 godz.; przed przyłożeniem do skóry należy włożyć do osłonki lub owinąć ściereczką. Jednorazowo należy przykładać nie dłużej niż 20 min., przed powtórną aplikacją zalecana jest co najmniej 20 min. przerwa.
Zalecane jest przechowywanie okładu w zamrażalniku, co umożliwia jego natychmiastowe użycie w przypadku urazu.
 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Terapia zimnem:
Nie stosować w przypadku przeciwwskazań medycznych, które nie zezwalają na terapię zimnem, jak choroba Raynauda, pokrzywka z zimna, zakrzepica żył głębokich, obwodowa choroba naczyniowa, reumatoidalne zapalenie stawów, upośledzenie czucia, nieleczone nadciśnienie czy otwarte rany.

Terapia ciepłem:

Nie stosowac w przypadku przeciwwskazań medycznych, które nie zezwalają na terapię ciepłek jak ostry stan zapalny, zapalenie skóry, zakrzepica żył głębokich, obwodowa choroba naczyniowa, zaawansowana choroba serca, upośledzenie czucia, znaczna niewydolność wątroby i nerek, nie należy również stosować w miejscach operowanych.
 

Producent

3M HEALTH CARE
Al. Katowicka 117
Nadarzyn
Cechy produktu
Akcesoria
PRODUCENT