Ocuvite Lutein, tabletki, 180 szt
90.96 zł

Ocuvite Lutein, tabletki, 180 szt

Ocuvite Lutein, tabletki, 180 szt
Ostatnia cena produktu
90.96 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Składniki


- witaminy o właściwościach antyoksydacyjnych (wit. C i E),
- składniki mineralne (cynk i selen),
- karotenoidy (luteinę i zeaksantynę).

Właściwości składników

Karotenoidy, witaminy o właściwościach antyoksydacyjnych oraz składniki mineralne: cynk i selen (jako elementy ważnych enzymów antyoksydacyjnych) są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu chroniącego organizm przed szkodliwym wpływem tzw. związków utleniających.
Związki utleniające są bardzo aktywnymi substancjami, które powstają w niezbędnych dla życia procesach chemicznych. Są one unieczynniane dzięki specjalnym reakcjom chemicznym, w których czynny udział biorą substancje antyoksydacyjne takie jak karotenoidy, witaminy oraz składniki mineralne.
Uważa się, że zaburzenia równowagi pomiędzy powstawaniem i eliminowaniem wolnych rodników, które prowadzą do wzrostu ilości wolnych rodników w organizmie, mogą być przyczyną powstawania wielu chorób.
Do zaburzeń tych dochodzi głównie w wieku starszym, kiedy ilość substancji antyoksydacyjnych w  organizmie staje się niewystarczająca. Nadmiar wolnych rodników może powodować choroby serca, choroby neurologiczne oraz związane z wiekiem choroby oczu. Preparat ten zawiera w swoim tzw. substancje antyoksydacyjne, które nie mogą być wytwarzane przez organizm samodzielnie, ale muszą być dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem.
Preparat Ocuvite Lutein pozwala przywrócić zaburzoną równowagę  pomiędzy powstawaniem  oraz eliminowaniem wolnych rodników.

Zalecane dzienne spożycie

Osoby dorosłe - 1 tabletka 2 razy dziennie. Przyjmować tabletkę w czasie posiłku popijając wodą.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ocuvite Lutein - zastosowanie i działanie

Skład:

zeaksantyna witamina E (tokoferol) selen cynk witamina C (kwas askorbinowy) luteina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Okulistyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Preparat poprawia widzenie i łagodzi objawy zmęczenia oczu. Polecany jest dla osób z zaburzeniami widzenia związanymi z wiekiem.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy na dobę w czasie posiłku popijając wodą. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę E. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.