• Icon
Symtram, 75 mg + 650 mg, tabletki, 30 szt.
0.00 zł 13.97 zł
13.97 zł
0.00 zł
4.19 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Symtram, 75 mg + 650 mg, tabletki, 30 szt.

  • Icon
Symtram, 75 mg + 650 mg, tabletki, 30 szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
0.00 zł 13.97 zł
13.97 zł
0.00 zł
4.19 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Symtram - Tramadoli hydrochloridum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek tramadolu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe

Wskazania:

Symtram jest lekiem przeciwbólowym stanowiącym połączenie dwóch substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym: tramadolu i paracetamolu. Jest przeznaczony do stosowania w leczeniu umiarkowanego lub silnego bólu, gdy lekarz uzna, że konieczne jest łączne stosowanie tramadolu i paracetamolu.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki można połykać w całości lub można je podzielić na równe dawki i połykać popijając wody. Symtram należy stosować najkrócej jak to możliwe. W razie potrzeby można zwiększyć dawkę, zgodnie z zaleceniem lekarza. Najkrótszy odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 6 godzin.  Dawkowanie powinno być dostosowane do intensywności bólu i indywidualnej wrażliwości na ból. Należy przyjmować najniższą dawkę leku. Nie wolno spożywać alkoholu w czasie przyjmowania leku.

Możliwe skutki uboczne:

Możliwe skutki oboczne: bardzo często - nudności, zawroty głowy, senność; często - wymioty, zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, biegunka), ból brzucha, suchość w jamie ustnej, świąd, potliwość, ból głowy, drżenia, splątanie, zaburzenia snu, zmiany nastroju (lęk, nerwowość, euforia; niezbyt często: częstoskurcz, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności lub rytmu serca, trudności lub ból podczas oddawania moczu, reakcje skórne (np. wysypka, pokrzywka), mrowienie, drętwienie lub uczucie kłucia w kończynach, dzwonienie w uszach, mimowolne skurcze mięśni, depresja, koszmary senne, omamy zaburzenia pamięci, trudności z połykaniem, krew w stolcu, dreszcze, uderzenia gorąca, ból w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem; rzadko: drgawki, trudności w wykonywaniu skoordynowanych ruchów, uzależnienie, nieostre widzenie. Symtram może powodować uczucie senności, które może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów i obsługi ciężkich maszyn

Poinformuj lekarza:

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub w przeszłości oraz o tych które planujesz przyjmować. Poinformuj lekarza gdy występuje reakcja alergiczna na tramadol, paracetamol lub którykolwiek ze składników leku. Gdy wystąpiło ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, silnymi lekami przeciwbólowymi lub lekami psychotropowymi. Jeśli przyjmujesz inhibitory MAO, lub przyjmowałeś je w ciągu 14 dni przed rozpoczęciem leczenia. Jeśli występuje ciężka choroba wątroby lub zaburzenia czynności nerek. Jeśli chorujesz na padaczkę. Jeśli stosujesz inne leki zawierające paracetamol lub tramadol. Jeśli występują poważne problemy z oddychaniem np. astma oskrzelowa, lub ciężkie choroby płuc. Jeśli doznałeś ostatnio urazu czaszki lub ciężkiego bólu głowy z towarzyszącymi wymiotami. Jeśli jesteś uzależniony od innych leków przeciwbólowych, lub przyjmujesz inne leki przeciwbólowe zawierające buprenorfinę, nalbufinę lub pantazocynę. Jeśli masz otrzymać lek znieczulający. Poinformuj lekarza gdy stosujesz: karbamazepinę, buprenorfinę, nalbufinę lub pentazocynę, leki uspokajające, nasenne, leki stosowane w leczeniu nadciśnienia, leki przeciwalergiczne, warfarynę lub fenprokumonon, metoklopramidom, domperidonom lub ondansetronom, kolestyraminę, ketokonazol bądź erytromecynę. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH