Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt, chusteczki nawilżające w PREZENCIE
Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt, chusteczki nawilżające w PREZENCIE
0.00 zł

Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt, chusteczki nawilżające w PREZENCIE

Floragyn, globulki dopochwowe, 6 szt, chusteczki nawilżające w PREZENCIE
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Środek zawierający lizaty pałeczek kwasu mlekowego i kwas mlekowy przywracający fizjologiczną wartość odczynu pH pochwy. Działanie równoważące lizatów pałeczek kwasu mlekowego do stosowania miejscowego.

Chusteczki nawilżajace w prezencie!

Skład

Glicerydy półsyntetyczne, lecytyna, glicerydy z kiełków pszenicy, glicyna, triglicerydy kwasu kaprylowego/kaprynowego laminaria ochroleuca, mieszanina lizatów pałeczek kwasu mlekowego (bulgaricus, biphidus, acidophylus, thermophilus, casei, plantarum), metylparaben, kwas askorbinowy, kwas mlekowy, substancja zapachowa.

Działanie

Floragyn Globulki zawiera:

Lizaty pałeczek kwasu mlekowego występują w postaci 6 szczepów (bulgaricus, acidophilus, biphidus, thermophilus, plantarum, casei).

Aktywnie współuczestniczą w wytwarzaniu bariery hamującej wzrost bakterii patogennych, (w różnych warunkach subiektywnych) oraz w przywracaniu fizjologicznego odczynu pH błony śluzowej pochwy, dla odtworzenia równowagi autochtońiczpęj floryhakteryjnej i zapobiegania kolonizacji przez obce szczepy patogenne.

Odczyn pH globulki w chwili jej przygotowania jest ustalany poprzez użycie kwasu mlekowego i witaminy C, w celu zapewnienia w chwili jej rozpuszczenia wewnątrz pochwy odczynu wydzieliny błony śluzowej o wartości od 4 do 4,5.

Lizaty pałeczek kwasu mlekowego są stabilizowane w wyciągu z alg morskich (laminaria ochroleuca), który działając łagodząco i zapobiegając podrażnieniom, przyczynia się skutecznie do szybkiego zmniejszenia uczucia pieczenia oraz istotnie wspomaga utrzymanie stanu fizjologicznego ustalonego przez pałeczki kwasu mlekowego.

Ponadto obecność glicerydów z ziaren pszenicy zapewnia bliznowacenie i reepitalizaci najgłębszych warstw nabłonka błony śluzów pochwy.

Wskazania

Floragyn Globulki jest wyrobem medycznym stosowanym w leczeniu i przywracaniu fizjologicznego odczynu pH błony śluzowej pochwy, wspomagając utrzymanie w stanie niepogorszonym naturalnej ochrony pochwy.

Jest kompletnym j skutecznym wyrobem wykorzystującym działanie równoważące lizatów pałeczek kwasu mlekowego do stosowania miejscowego.

Jest przydatny w przypadku suchości pochwy, w zapobieganiu i leczeniu podrażnień, pieczenia, swędzenia i zapalenia pochwy.

Kontroluje i utrzymuje naturalną równowagę flory bakteryjnej, przywraca fizjologiczny odczyn pH, wykazuje działanie łagodzące dzięki zawartości alg morskich i przyczynia się skutecznie do zmniejszenia uczucia swędzenia.

Floragyn Globulki nie zastępuje leczenia, ale stanowi przydatny wyrób uzupełniający.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Jedna globulka dziennie.

W pozycji leżącej, umieścić globulkę głęboko w pochwie, najlepiej wieczorem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

nadwrażliwość na jeden ze składników leku

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Przyjmowanie, szczególnie długotrwałe wszystkich wyrobów stosowanych miejscowo, może powodować występowanie uczuleń, w przypadku których należy przerwać leczenie.

Producent

SO.SE.PHARM

Cechy produktu
PRODUCENT

Floragyn (globulki dopochwowe) - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) kwas mlekowy bakterie kwasu mlekowego glicerydy z ziaren pszenicy ekstrakt z alg

Postać:

globulki dopochwowe

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie:

przywraca biologiczną równowagę środowiska pochwy

Wskazania:

W trakcie leczenia infekcji bakteryjnych, w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi. Profilaktyka zakażeń pochwy: w czasie antybiotykoterapii, podczas stosowania doustnej antykoncepcji lub hormonalnej terapii zastępczej, podczas uczęszczania na basen, podróży, korzystania z jaccuzi.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Najczęściej stosuje się 1 globulkę dziennie przez 6 dni. Z blistra należy odciąć jedną globulkę, najlepiej nożyczkami, a następnie ją otworzyć rozchylając listki białej folii. Globulkę należy wprowadzić głęboko do pochwy. Globulki można przechowywać w temperaturze pokojowej. Uwaga! Możliwe żółte zabarwienie globulki związane jest z obecnością pałeczek kwasu mlekowego i nie wpływa na jakość produktu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.