Rhino Horn, dzbanek do płukania nosa, czerwony, 1 szt.

alergia, chrapanie, przeziębienie, zapalenie

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

51,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

YOGAPROSESS AS

Opis

Rhino Horn, dzbanek do płukania nosa

  • czerwony
  • wyrób medyczny
  • opakowanie zawiera także miarkę do soli

Działanie

  • Udrażnia zatkany nos podczas przeziębienia, zapalenia zatok, alergii na pył i proch oraz podczas problemów z chrapaniem i w trakcie ciąży.
  • Wspomaga leczenie po zabiegach chirurgicznych na nosie i zatokach.

Wskazania

Choroby uszu, nosa, gardła.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed pierwszym użyciem dokładnie umyj ciepłą wodą!

  1. Przygotowanie wody: Roztwór do płukania nosa przygotuj w następujący sposób: napełnij dzbanek wodą (300 ml), woda musi mieć temperaturę ciała (ok. 37 °C), rozpuść w dzbanku 2,7 grama soli kuchennej (NaCl). Aby dokładnie odmierzyć sól użyj dołączonej miarki. Zamknij otwory dzbanka dłonią i palcem a następnie wstrząśnij tak, aby sól się szybciej rozpuściła. Tak wymieszany roztwór zawiera 0,9% NaCl (roztwór fizjologiczny).
    W przypadku pojawienia się gazów w wodzie, pozwól jej się wygazować. jeśli nie jesteś pewien jakości ciepłej wody z kranu użyj przegotowanej wody (gotuj 1 minutę) następnie użyj wystu-dzonej o temperaturze ciała. Uwaga: Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie ciśnienia oraz pieczenia wewnątrz nosa.
  2. Płukanie nosa: Nachyl się do przodu, tak aby głowa była nad umywalką jednocześnie przekręć głowę w bok. Broda powinna być skierowana do piersi, nie powinna być wychylona do przodu - w przeciwnym razie woda będzie wlatywała do gardła. Udowodniono, że im głębszy skłon ciała podczas płukania nosa, tym głębiej może przeniknąć roztwór do zatok przynosowych.
    Przyłóż dzióbek dzbanka do nozdrza z boku i lekko dociśnij tak, aby nozdrze było zatkane końcówką wlewki, roztwór nie powinien przeciekać bokiem. Końcówka dzbanka nie może przylegać do przegrody nosowej, inaczej roztwór nie przeleci. Jeśli masz zatkany nos zacznij od dziurki, która wydaje się być mniej zatkana. Podnieś dzbanek lekko do góry a woda zacznie samowolnie przeciekać przez jamę nosową i wyciekać przez drugą dziurkę. Oddychaj ustami powoli, w trakcie płukania nie wolno oddychać przez nos. Po przelaniu około połowy zawartości dzbanka podnieś głowę i odsuń naczynie. Większość wody wycieknie z nosa samoistnie, resztę wydmuchaj lekkim wydechem. Drugą połowę roztworu użyj na drugie nozdrze.
    Jeśli śluzówki nosa są napuchnięte do tego stopnia, że nie możesz oddychać przez nos i woda też nie przeleci, możesz na zmianę wlewać roztówr do nozdrzy i przytrzymać dzbanek przez 5-10 sekund. Taką czynność powtarzaj tak długo, dopóki woda nie zacznie przeciekać. Efekt rozluźnienia można uzyskać poprzez tymczasowe zwiększenie stężenia soli w roztorze- np. 1,5 miarki, czyli poprzez aplikację roztworu hipertonicznego.
    W czasie zwiększonego stężenia alergenów w powietrzu, przeziębienia lub ostrego zapalenia zatok przynosowych płukanie nosa można wykonywać kilka razy dziennie. Jeśli płuczesz nos dla zachowania higieny oraz zapobiegawczo, wystarczy to robić raz dziennie.
  3. Należy wydmuchać całą wodę. Po ukończeniu płukania w nosie oraz w zatokach nie powinna powstawać żadna woda. Zwykle do całkowitego usunięcia roztworu z nosa wystarczy wydech nosem (niezbyt energiczny) oraz wysmarkanie się. Aby  dokładnie oczyścić nos z wody pochyl się tak, aby głowa była skierowana w dół. Przekręć głowę w bok i wysmarkaj wierzchnią dziurkę zatykając dolną. Przekręć głowę twarzą w stronę podłogi i znowu  wysmarkaj tę samą dziurkę. Niniejszą czynność powtórz kilka razy dla obu dziurek.
  4. Ważne: Wydychanie powietrza oraz wydmuchiwanie nosa w trakcie czynności nie powinno być zbyt silne, nie powinno być odczuwalne w uszach! Podczas wydmuchiwania nosa musi być zawsze jedna dziurka otwarta! Smarkając zbyt mocno lub niewłaściwie powstaje ryzyko zapalenia ucha środkowego. W przypadku podejrzenia infekcji bakteryjnej skontaktuj się z lekarzem!
  5. Mycie dzbanka: Po użyciu dzbanka Rhino Horn™ należy go dokładnie opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Na suchej powierzchni tworzywa nie mogą przeżyć zbyt długo wirusy ani bakterie. Warto od czasu do czasu dzbanek dokładnie umyć gorącą wodą, ewentualnie w zmywarce. Dzbanek (nie miarkę) można również wysterylizować wygotowując go przez 3 minuty. Osad z soli można usunąć octem. Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji każdy powinien mieć swój własny dzbanek.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Zaburzenia snu pod postacią chrapania znacznie częściej dotykają mężczyzn, a problem ten pogłębia się z wiekiem. Według badań, w Polsce chrapie około 45% społeczeństwa. Chrapaniu sprzyjają otyłość, nikotynizm, spożywanie alkoholu przed snem. Chrapanie może być także groźne dla naszego zdrowia. Czy istnieją zatem skuteczne sposoby lub leki na chrapanie? Czy reklamowane preparaty na chrapanie w postaci sprayu lub tabletek wystarczą? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

  • Chrapanie u dziecka podczas snu może mieć charakter przemijający bądź ciągły. W pierwszym przypadku jest zwykle związane z pojawieniem się infekcji dróg oddechowych, której towarzyszy katar. Natomiast w drugim za tę dolegliwość mogą odpowiadać choroby: przerost migdałka gardłowego, otyłość, obturacyjny bezdech senny, a także wiotkość krtani. Co robić, gdy dziecko ciągle chrapie w nocy? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij