Cusi Chloramphenicol 1%, maść oczna, 3 g
Cusi Chloramphenicol 1%, maść oczna, 3 g
0.00 zł

Cusi Chloramphenicol 1%, maść oczna, 3 g

Cusi Chloramphenicol 1%, maść oczna, 3 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cusi Chloramphenicol - Chloramphenicolum - zastosowanie i działanie

Skład:

chloramfenikol

Postać:

maść do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

bakteriostatyczne

Wskazania:

Zakażenie spojówek, rogówki wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na chloramfenikol.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano przemijające miejscowe pieczenie i kłucie, mogą także wystąpić reakcje nadwrażliwości. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nadkażenia opornymi bakteriami i grzybami. Preparat może powodować zaburzenia czynności szpiku kostnego, ponadto jego miejscowe stosowanie nasila ryzyko zaburzeń w następstwie późniejszego ogólnego podania chloramfenikolu. Podobnie jak po podaniu innych maści do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chloramfenikol, choroby szpiku kostnego, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek. Gdy stosujesz dospojówkowo inne leki zawierające antybiotyk lub sulfonamid. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT