Asal, kapsułki, 30 szt
21.69 zł

Asal, kapsułki, 30 szt

Asal, kapsułki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
21.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety zawierający witaminy i mikroelementy.

Składniki

Witamina A (Retinol) 800mcg;
Witamina E (a-tokoferol) 10mg;
Witamina C 60mg;
Selen 40ug;
Mangan 4mg;
Monostearynian glicerolu 10,0mg;
Olej arachidowy 102,8 mg;
Lecytyna sojowa 2,0 mg.

Właściwości składników

Codzienna dieta człowieka często nie dostarcza wystarczających ilości witamin i substancji mineralnych potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapotrzebowanie na te mikroelementy zależy od wielu czynników osobniczych i środowiskowych.
Podeszły wiek, stres, dieta niskokaloryczna czy uprawianie sportu znacznie zwiększają dzienne zapotrzebowanie na witaminy i sole mineralne. Dlatego też włączenie preparatów witaminowych do codziennej diety jest często niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Niektóre witaminy wykazują właściwości antyutleniające i hamują szkodliwy wpływ tzw. wolnych rodników, które wywołują wiele chorób zwyrodnieniowych (np.: jaskra, zależna od wieku degeneracja plamki, zaćma oraz niektóre choroby neurologiczne) i decydują o ich postępie. Organizm człowieka posiada naturalne zdolności antyoksydacyjne, jednakże niektóre czynniki mogą hamować efektywność tego swoistego naturalnego mechanizmu obronnego.

Witaminy A, C, E oraz pierwiastki takie jak selen i mangan przyczyniają się zarówno do zapobiegania niektórym schorzeniom oczu, jak też spowalniają toczące się już procesy degeneracyjne. Dzięki temu mają one pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie - powyżej 15 roku życia - rano, podczas posiłku 1 kapsułkę popić płynem (woda, sok itp.).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Asal - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol) selen mangan witamina A witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Dietetyka Okulistyka Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystne dla wzroku

Wskazania:

Jako uzupełnienie diety. Produkt przeznaczony jest szczególnie dla osób narażonych na nadmierny wysiłek powodujący zmęczenie oczu, pracujących przy komputerze, pracujących w złych warunkach oświetleniowych, z zaburzeniami widzenia o zmierzchu, spędzających wiele godzin za kierownicą, osób starszych.

Dawkowanie:

Doustnie. Rano, podczas posiłku 1 kapsułkę popić płynem.   Preparat przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.