Produkt w kategoriach

Oppo, stabilizator stawu kolanowego, regulowane zgięcie, rozmiar M

Oppo, stabilizator stawu kolanowego, regulowane zgięcie, rozmiar M

186.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Stabilizator stawu kolanowego, rozmiar M, model 1036.

Skład

Tutory kolana Aparaty, ortezy i tutory stawu kolanowego, w zależności od rodzaju, wykonane są z idealnej grubości „oddychającego" perforowanego Breathprenu lub Coolprenu podszytego mocną mieszanką bawełny i nylonu, ewentulanie pluszu, bądź rozciągliwej, przewiewnej, elastycznej i wytrzymałej tkaniny.

Działanie

Pomagają one utrzymać naturalną ciepłotę ciała oraz poprawiają krążenie krwi co skutkuje zmniejszeniem bólu, obrzęków oraz zdrętwień, a ponadto umożliwiają szybsze leczenie urazów. Odciążają one rzepkę kolanową (z wyjątkiem modeli 1022, 4038, 4139, 4039, 4239) oraz zapobiegają jej przemieszczeniom. Modele z usztywnieniami bocznymi zapewniają wzmocnienie więzadeł oraz stabilizację kolana. Modele 1036,4039,4139,4239,2139,2137,1231,1232 umożliwiają kontrolę kąta zgięcia i wyprostu kolana.

Wskazania

Aparaty kolana z regulacją kąta zgięcia i wyprostu używane są do stabilizacji i wzmocnienia kolana w przypadku naciągnięć, urazów, niestabilności lub po zabiegach chirurgicznych.

Modele 1031,1032,1136,2031,2037 oraz 2438H posiadają szyny boczne z zawiasami, dzięki czemu znajdują zastosowanie przy leczeniu schorzeń ląkotki, niestabilności kolana, przeproście, leczeniu urazów (np. skręceń).

Tutory kolana 4030 i 4130 używane są do stabilizacji i unieruchomienia kolana.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W zależności od rodzaju wyrób zakłada się przez naciągnięcie od dołu w sposób jak na rysunku na opakowaniu lub zakłada się go od tyłu, a następnie zaciska się rzepy. Regulację kąta pochylenia (w wybranych modelach) uzyskuje się poprzez wyjęcie kołeczków blokujących, a następnie założenie ich przy wtaśćlwym kącie zgięcia, bądź wciśnięcie zegara i regulację kąta zgięcia i wyprostu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować wyrobu, jeśli używano maści lub żeli rozgrzewających.

Uwagi

Aby dobrać właściwy rozmiar wyrobu, należy zmierzyć obwód wokół stawu kolanowego w pozycji stojącej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus