Carmolis JHP, krople doustne, do inhalacji lub na skórę, 10 ml
5.59 zł

Carmolis JHP, krople doustne, do inhalacji lub na skórę, 10 ml

Carmolis JHP, krople doustne, do inhalacji lub na skórę, 10 ml
Ostatnia cena produktu
5.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Wskazania

Doustnie: w objawowym leczeniu dolegliwości trawiennych, takich jak skurcze żołądka i jelit, kolki i wzdęcia, mdłości; w chorobach dróg oddechowych (nieżyty nosa, katar).
W postaci inhalacji: w objawach chorób górnych dróg oddechowych np.nieżytach nosa, czy katarze.
Zewnetrznie: zaleca się wtarcie w bolące miejsce 3-5 kropli olejku np. przy bólach głowy, jako środek doraźnie znieczulajacy w bólach mieśni po kontuzjach, stłuczeniach, zwichnięciach, powysiłkowych uszkodzeniach czy nadwyrężeniach kończyn, stawów lub mięśni.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Carmolis JHP - Menthae arvensis aetheroleum - zastosowanie i działanie

Skład:

olejek z japońskiej mięty pieprzowej

Postać:

krople

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy Układ oddechowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurczające zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa wiatropędne żółciopędne

Wskazania:

Doustnie - w dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, skurcze żołądka i jelit, kolka żółciowa), nieżycie nosa. W postaci inhalacji w chorobach takich jak nieżyty nosa, katar. Do nacierania w kontuzjach spowodowanych uprawianiem sportu, jako środek doraźnie znieczulający.

Dawkowanie:

W dolegliwościach trawiennych - 1-2 razy dziennie 2-5 kropli olejku dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić. W nieżycie nosa - 1-2 razy dziennie 1-2 kropli dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić, można też 1-2 kroplami olejku pokropić kostkę cukru i ssać. W postaci inhalacji parowej w nieżytach nosa, oskrzeli: 1-3 krople olejku dodać do gotującej się wody i wdychać powstające opary. Nacieranie: 3-5 kropli olejku wcierać w w bolące części ciała 3 razy dziennie. Uwaga! Należy unikać kontaktu z oczami. Zabronione jest stosowanie olejku u niemowląt i dzieci do lat 3. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na olejek miętowy, kamicę żółciową (możliwość przesunięcia kamieni), schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz środki zobojętniające kwas żołądkowy. Nie zaleca się przyjmowania jednocześnie preparatu Carmolis JHP drogą doustną i środków zobojętniających kwas. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.