Ibuprom Sport, 50 mg/g, żel, 50 g
9.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Ibuprom Sport, 50 mg/g, żel, 50 g

Ibuprom Sport, 50 mg/g, żel, 50 g
9.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Skład

100 g żelu zawiera: 5 g ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksy-metylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się od 3 do 4 razy na dobę (jeżeli potrzeba częściej). Należy nanieść na skórę od 4 do 10 cm żelu i dokładnie wetrzeć.

Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny Ibuprom żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. W krótkim czasie po zastosowaniu dochodzi do złagodzenia bólu, zmniejszenia obrzęku i poprawy ruchomości kończyn.

Wskazania

Preparat stosowany w leczeniu miejscowym i wspomagającym zwyrodnieniowych chorób stawów, chorób reumatycznych stawów i kręgosłupa.
W obrzękach i stanach zapalnych tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebki stawowej), sztywności barku, bólach mięśniowych, urazach powstałych na skutek uprawiania sportu (stłuczenia, skręcenia).

Przeciwwskazania

Nie stosować w nadwrażliwości na ibuprofen oraz inne składniki preparatu (glikol propylenowy, środki konserwujące) lub na kwas acetylosalicylowy.
Preparatu Ibuprom żel nie nalezy stosować na błony śluzowe oraz otwarte rany.

Działania niepożądane

 • Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, zaburzenia skóry
 • Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, pogorszenie stanu astmatycznego,  skurcz oskrzeli, duszność
 • Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki różnego typu, świąd pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry,
 • Zaburzenia nerek i dróg moczowych niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: ból brzucha, niestrawność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy przed preparatem.
Należy unikać nadmiernego słonecznego napromieniowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować w III trymestre ciąży.
W I i II trymestrze nie stosować na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Krem nie jest przeznaczony do leczenia dzieci poniżej 14 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Dolgit - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

krem żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Reumatologia Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Leczenie miejscowe i wspomagające zwyrodnieniowych chorób stawów, chorób reumatycznych stawów i kręgosłupa. Obrzęki i stany zapalne tkanek miękkich okołostawowych, sztywność barku, bóle mięśniowe, urazy powstałe na skutek uprawiania sportu (stłuczenia, skręcenia).

Dawkowanie:

Do stosowania miejscowego. Pasek kremu lub żelu (długości 4-10 cm) nakłada się i wciera 3-4 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione. W przypadku dużych krwiaków skręceń można rozpocząć stosowanie kremu pod opatrunkiem okluzyjnym. W chorobach reumatycznych preparat stosuje się najczęściej przez 4 tygodnie, przy urazach powstałych na skutek uprawiania sportu - przez 2 tygodnie. Nie stosować na otwarte rany i błony śluzowe. Unikać kontaktu preparatu z oczami. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 14 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, suchość skóry oraz reakcje nadwrażliwości (świąd, pieczenie, wysypka). W wyjątkowych przypadkach, u pacjentów predysponowanych mogą pojawić się reakcje skurczu oskrzeli.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na leki z grupy niesteroidowych przeciwzapalnych. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY