Ibalgin Sport, krem, (50 mg + 200 j.m./ g), 50 g
Ibalgin Sport, krem, (50 mg + 200 j.m./ g), 50 g
16.99 zł

Ibalgin Sport, krem, (50 mg + 200 j.m./ g), 50 g

Ibalgin Sport, krem, (50 mg + 200 j.m./ g), 50 g
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat do stosowania miejscowego. Ibalgin zawiera ibuprofen który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (pochodna kwasu propionowego) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Skład

1 g kremu zawiera 50 mg (5%) ibuprofenu (Ibuprofenum) oraz 200 j.m. heparynoidu (Heparynoidum).

Triglicerydy średniołańcuchowe nasycone, makrogolu eter stearylowy (Steareth-2), makrogolu eter stearylowy (Steareth-21), hydroksyetyloceluloza, kwas stearynowy, alkohol cetylostearylowy, hydroksybenzoesan metylu (E 218), hydroksybenzoesan propylu (E 216), glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli, młodzież od 12 lat: 2 do 3 razy na dobę, co 4 do 5 godzin, warstwę kremu o grubości 1 mm należy rozprowadzić na chorej powierzchni i otaczającej okolicy, a następnie delikatnie wetrzeć. W przypadku schorzeń żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się, o ile jest to możliwe, zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej w ciągu nocy. W celu złagodzenia silnego bólu zaleca się uzupełnienie leczenia podaniem ibuprofenu w tabletkach. Tylko lekarz może zlecić stosowanie preparatu u dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat.

Działanie

 Mechanizm działania przeciwzapalnego polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy - enzymu aktywującego jeden ze szlaków przemian kwasu arachidonowego, co prowadzi do zahamowania syntezy prostaglandyn. Zastosowany miejscowo na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, zmniejsza odczyn zapalny. Heparynoid działa przeciwzakrzepowo, przeciwwysiękowo i słabo przeciwzapalnie,
przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków.

Wskazania

Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Ibalgin Sport może być również stosowany jako środek pomocniczy w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej, leczenie zapalenia ścięgien oraz zapalenia mięśni i powięzi, leczenie pourazowe oraz leczenie kontuzji odniesionych np. przy uprawianiu sportu, takich jak: obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Przeciwwskazania

Preparat Ibalgin Sport nie może być stosowany w przypadku występowania nadwrażliwości na ibuprofen, heparynoid lub składniki podłoża kremu. Ponadto leku nie należy stosować u pacjentów, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa.
Preparatu Ibalgin Sport nie należy stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

 

Działania niepożądane

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB, gdyż stosowanie preparatu może maskować istotne zmiany tego wskaźnika.

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Ibalgin Sport - Heparinoidum, Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen heparynoid

Postać:

krem

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia Choroby wewnętrzne

Działanie:

przeciwzakrzepowe przeciwbólowe

Wskazania:

Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bóle związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Pomocniczo w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchniowych. Preparat przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej. Poza tym stosowany jest w leczeniu: zapalenia ścięgien, mięśni i powięzi, kontuzji i urazów (odniesionych np. przy uprawianiu sportu): obrzęki, stłuczenia, krwiaki, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku ściśle uszczelniającego, najlepiej w ciągu nocy. Nie stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień lub wysypka. Rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości (obrzmienie i zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, pokrzywka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu,  polekowe napady astmy, pokrzywkę lub alergiczny nieżyt nosa. Gdy przyjmujesz doustnie kwas acetylosalicylowy oraz gdy stosujesz miejscowo preparaty zawierające tetracyklinę i hydrokortyzon. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.