Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 24 szt
14.98 zł

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 24 szt

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 24 szt
Ostatnia cena produktu
14.98 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ibuprom Zatoki to lek zwalczający objawy i przyczyny bólów zatok.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

substancję czynną: ibuprofen 200mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30mg.

substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, makrogol, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, wapnia węglan, guma akacjowa, skrobia kukurydziana, tytan dwutlenku laku żółcieni pomarańczowej, laku indygotyny, sodu benzoesan.
 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletka co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby).
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Ibuprom Zatoki likwiduje obrzęk błony śluzowej nosa przez co zmniejsza ilość wydzieliny powstającej podczas zapalenia zatok. Udrażnia nos oraz zatoki przynosowe, ułatwia oddychanie oraz skutecznie zwalcza bóle zatok, bez względu na to czy przyczyną niedrożności zatok i bólów zatok jest przeziębienie, grypa, zmiana pogody, zmiana ciśnienia, alergia czy przewianie. Ibuprom Zatoki to połączenie sprawdzonego silnego środka przeciwbólowego o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym Ibupromu (200 mg ibuprofenu) oraz środka zmniejszającego obrzęk i udrażniającego ujścia zatok, czyli bezpośrednio działającego na przyczynę bólów zatok - zatkane zatoki (30 mg chlorowodorku pseudoefedryny).
 

Wskazania

Leczenie doraźne objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: bóle głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego;
  • u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
  • czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również takie występujące po zastosowaniu NLPZ;
  • skaza krwotoczna;
  • ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, ciężka niewydolność serca, ciąża i okres karmienia piersią;
  • jednoczesne przyjmowanie innych niesterydowych leków przeciwzapalnych w tym inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
  • ciężkie zburzenia układu sercowo-naczyniowego;
  • tachykardia;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • dławica piersiowa;
  • nadczynność tarczycy;
  • cukrzyca;
  • jaskra z wąskim kątem przesączania;
  • rozrost gruczołu krokowego;
  • guz chromochłonny nadnerczy. 

 

Działania niepożądane

Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.
Odnotowywano obrzęki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zatorów tętnic podczas stosowania w dużych dawkach.
Mogą wystąpić reakcje alergiczne związane z obecnością barwnika - żółcieni pomarańczowej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.

Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych oraz może zwiększać ryzyko wystąpienia krwotoków u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną.

Zwiększa stężenie litu i metotreksatu we krwi.

Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.

Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania z antykoagulantami i chinidyną.

W skojarzeniu z innymi lekami pobudzającymi układ współczulny (inhibitory MAO, leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, pochodne alkaloidów sporyszu, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe typu amfetaminy) nasila się ryzyko zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi.

Pseudoefedryna osłabia działanie leków hipotensyjnych (m.in. mekamilamina, rezerpina, alkaloidy ciemierzycy, guanetydyna, metyldopa,).

Leki zobojętniające HCl zwiększają szybkość wchłaniania pseudoefedryny, natomiast kaolin ją zmniejsza.

Stosowanie wziewnych halogenowych środków znieczulenia ogólnego w skojarzeniu z preparatem może wywołać ostrą reakcję nadciśnieniową w okresie pooperacyjnym - należy odstawić preparat na 24 h przed znieczuleniem ogólnym.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 889 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ibuprom Zatoki - Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek pseudoefedryny ibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwgorączkowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Doraźne leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie: ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek. N ie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Stosować po posiłkach. Nie należy stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) np. naproksenem. W czasie stosowania leku unikaj spożywania napojów alkoholowych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach należy się skontaktować z lekarzem.Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Ostrożnie stosować u pacjentów powyżej 65 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Często: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka), zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost częstości skurczów serca. Może wystąpić także zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek, chore serce, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzycę, jaskrę, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę, glikozydy naparstnicy, leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO (nawet w przypadku niedawnego ich odstawienia). Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus