Produkt w kategoriach

Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

13.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Acatar Acti-Tabs zawiera dwie substancje czynne pseudoefedrynę i triprolidynę. Zmniejsza katar, uczucie zatkanego nosa i obrzęk nosa.

Skład

1 tabletka zawiera substancje czynne:
pseudoefedryny chlorowodorek 60 mg, triprolidyny chlorowodorek 2,5 mg
Substancje pomocznicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza bezwodna, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka co 6- 8 godzin. Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działanie

Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejszając tym samym uczucie zatkanego nosa (udrażnia nos). Zmniejsza  ilość wydzieliny z nosa. Drugi składnik, triprolidyna, zmniejsza kichanie i świąd nosa.
Działanie leku Acatar Acti - Tabs rozpoczyna się już po około 15-30 minutach od podania i utrzymuje się przez przynajmniej 4 godziny.

Wskazania

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa, uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadkach
alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek składnik preparatu oraz aminy sympatykomimetyczne.
  • Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy(MAO) i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Niestabilna choroba niedokrwienna serca.
  • Stosowanie innych leków zawierających pseudoefedryne lub leki antyhistaminowe.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Wiadomo, ze lek przeciwbakteryjny furazolidon powoduje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy (MAO).
  • Choć nie opisano przypadków przełomu nadciśnieniowego po jednoczesnym zastosowaniu furazolidonu i preparatu Acatar Acti-Tabs, tych dwóch leków nie nalezy stosować razem.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy hamowania lub pobudzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego. Najczęściej opisywano senność, a ponadto zaburzenia snu i rzadko -omamy.
Może wystąpić też wysypka, niekiedy ze świądem, przyspieszona czynność serca (tachykardia) oraz uczucie suchości w jamie ustnej, nosie i gardle.
Sporadycznie opisywano zatrzymywanie moczu u mężczyzn, którzy otrzymywali pseudoefedrynę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku Acatar Acti-Tabs nie należy stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.
Podczas stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu lub przyjmowania leków działających uspokajająco.
Jednoczesne stosowanie leku Acatar Acti-Tabs z lekami, które zwężają naczynia krwionośne błon śluzowych (fenylefryna, oksymetazolina), z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (amitryptylina, imipramina, opipramol), lekami hamującymi łaknienie (sibutramina), lekami psychotropowymi o działaniu podobnym do amfeatminy (bupropion, fentermina) lub z inhibitorami monoaminooksydazy (moclobemid) może niekiedy powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.
Pseudoefedryna może częściowo osłabiać działanie obniżające ciśnienie krwi leków, które zaburzają czynność układu współczulnego, takich jak: bretylium, betanidyna, guanetydyna, debryzochina, metyldopa, leki blokujące receptory alfa- i beta-adrenergiczne.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 850 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Acatar Acti Tabs - Pseudoephedrini hydrochloridum, Triprolidini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek pseudoefedryny chlorowodorek triprolidyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza ilość wydzieliny z nosa zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa

Wskazania:

Wskazaniem do stosowania preparatu jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa, uczucie zatkanego nosa i kichanie występujących w przeziębieniu i grypy. Lek można też stosować doraźnie w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka co 6- 8 godzin. Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko obserwowano przemijające: ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na ciężkie nadciśnienie tętnicze, niestabilną  chorobę wieńcową. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO, furazolidon. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jestes w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus