Xenna, tabletki, 8,6 mg, 20 szt
7.90 zł

Xenna, tabletki, 8,6 mg, 20 szt

Xenna, tabletki, 8,6 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
7.90 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Xenna jest lekiem do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.

Skład

1 tabletka zawiera substancje czynne:
Sennae fructus pulveratus (sproszkowane strąki senesu)          120,0 mg
Sól wapniowa sennozydów 20%                                                         13,0 mg
1 tabletka zawiera 8,6 mg sennozydów w przeliczeniu na sennozyd B.

substancje pomocnicze:
wapnia wodorofosforan (E341), celuloza mikrokrystaliczna (E460), kroskarmeloza sodowa, krzemu dwutlenek koloidalny (E 551), magnezu stearynian (E 470 b).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: jednorazowo 2 tabletki Xenna lub 1 tabletkę Xenna Extra, najlepiej przed snem. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć (po upływie 6-12 godzin) lub zwiększyć do 3-4 tabletek Xenna lub 2 tabletek Xenna Extra podanych raz dziennie. Nie należy przekraczać 4 tabletek Xenna lub 2 tabletek Xenna Ekstra w ciągu doby.
Działanie występuje po 6-12 godzin od podania. Preparatu nie stosować w sposób ciągły dłużej niż 7-10 dni.

Działanie

Xenna to lek pochodzenia roślinnego, który skutecznie pomaga usunąć zaparcia. Xenna wpływa na organizm tak, aby sam usunął zaparcia, poprzez pobudzenie perystaltyki jelita grubego. Jednocześnie w sposób naturalny reguluje wewnętrzne procesy organizmu. Jest lekiem bezpiecznym. Nie wchłania się do organizmu i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, a także nie podrażnia żołądka, gdyż działa dopiero w jelicie grubym.

Wskazania

Zaparcia, pooperacyjna atonia jelit, w celu opróżnienia jelita grubego przed badaniem radiologicznym i innymi badaniami diagnostycznymi. Pomocniczo w dolegliwościach hemoroidalnych w celu uregulowania stolca.

Przeciwwskazania

  • niedrożność jelit,
  • ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego),
  • choroba Crohna,
  • ostre zapalenie okrężnicy,
  • nadwrażliwość na sennozydy lub inny składnik preparatu,
  • niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej,
  • stany  odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów,
  • miesiączka.

Działania niepożądane

Niekeidy mogą wystąpić: bóle brzucha, biegunka i zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie niedobór potasu (hipokalemia), nudności. Przewlekłe, niezgodne z zaleceniami, stosowanie może powodować łagodne przebarwienie błony śluzowej okrężnicy (pseudomelanosis coli), białkomocz i krwiomocz oraz upośledzenie czynności motorycznej jelita grubego. Sennozydy mogą zmieniać barwę moczu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Xenna - Sennae fruicti sennosides - zastosowanie i działanie

Skład:

antranoidy z liścia senesu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia, pooperacyjna atonia jelit, w celu opróżnienia jelita grubego przed badaniem radiologicznym i innymi badaniami diagnostycznymi. Pomocniczo w dolegliwościach hemoroidalnych w celu uregulowania stolca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: jednorazowo 2 tabletki Xenna lub 1 tabletkę Xenna Extra, najlepiej przed snem. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć (po upływie 6-12 godzin) lub zwiększyć do 3-4 tabletek Xenna lub 2 tabletek Xenna Extra podanych raz dziennie. Nie należy przekraczać 4 tabletek Xenna lub 2 tabletek Xenna Ekstra w ciągu doby. Działanie występuje po 6-12 godzin od podania. Uwaga! Preparatu nie stosować w sposób ciągły dłużej niż 7-10 dni. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadyczne przypadki kurczów żołądkowo-jelitowych, krwawienia z przewodu pokarmowego. Przy dłuższym stosowaniu mogą wystąpić straty elektrolitów. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostre stany zapalne w jamie brzusznej, niedrożność jelit,  miesiączkę, silne bóle brzucha, wymioty, zawroty głowy. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, tiazydowe środki moczopędne lub sterydy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie ze wskazań lekarza.