Produkt w kategoriach

Apap Noc, 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane,  6 szt.

Apap Noc, 500 mg + 25 mg, tabletki powlekane, 6 szt.

3.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Skład

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg.
substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 min. przed snem.

Działanie

Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu w tym: bólu głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą, powodującego trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP Noc może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

  • zaburzenia serca: zaburzenia częstości skurczów serca;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: opisywano pojedyncze przypadki trombocytopenii (obniżenia liczby płytek krwi) i agranulocytozy (bardzo znacznego obniżenia lub braku krwinek białych);
  • zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy;
  • zaburzenia oka: niewyraźne widzenie;
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; zatrzymanie moczu;
  • zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa i wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.

Stosowanie innych leków

Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Apap Noc - Paracetamolum, Diphenhydramini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek difenhydraminy

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe nasenne

Wskazania:

Trudności w zasypianiu spowodowane bólem (głowy, mięśni, zębów, bolesnym miesiączkowaniem). Bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki 30 minut przed snem.   Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.   Uwaga! W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy, senność, zaburzenia częstości skurczów serca, niewyraźne widzenie, zaburzenia czynności wątroby i dróg żółciowych w tym ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, astmę oskrzelową, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, padaczkę, chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki z grupy inhibitorów MAO, leki nasenne, leki przeciwlękowe, opioidowe leki przeciwbólowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus