Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 24 szt
8.45 zł

Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 24 szt

Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 24 szt
Ostatnia cena produktu
8.45 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy skuteczny, ale jednocześnie zachowujący wysoki profil bezpieczeństwa stosowania.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg, kofeinę 65 mg.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działanie

Apap Extra to najsilniejszy lek przeciwbólowy z rodziny Apap. Jest połączeniem bezpiecznej substancji aktywnej (paracetamol 500mg) ze składnikiem nasilającym i przyśpieszającym działanie leku (kofeina 65mg). Dodatkowy składnik działa również pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i dodatkowo znosi uczucie zmęczenia.

Wskazania

Apap Extra zwalcza nawet silne bóle: migreny, bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne, bóle mięśni, nerwobóle, bóle zębów oraz gorączkę w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Apap Extra - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

kofeina paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból głowy, bóle mięśniowe, ból zębów, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie oraz bóle kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki co 4-6 godzin. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek i/lub wątroby, chore serce, chorobę alkoholową, astmę oskrzelową, nadczynność gruczołu tarczowego, zaburzenia snu. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol i/lub kofeinę, leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, leki z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leki przeciwpadaczkowe, uspokajające i nasenne, hormony tarczycy, doustne środki antykoncepcyjne, cymetydynę. Uwaga! Podczas stosowania inhibitorów MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy przyjmować preparatu Apap Extra. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus