Fervex, granulat do sporządzania roztworów, 13 g, 5 saszetek
8.73 zł

Fervex, granulat do sporządzania roztworów, 13 g, 5 saszetek

Fervex, granulat do sporządzania roztworów, 13 g, 5 saszetek
Ostatnia cena produktu
8.73 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy

Skład

(1 saszetka):

  • Paracetamol 500mg;
  • Kwas askorbowy 200mg;
  • Maleinian feniraminy 25mg.

 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat:  1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.
Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

Działanie

Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Preparat stosowany doraźnie w leczeniu objawowym chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błony śluzowej nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia. Zawiera witaminę C.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 945 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Fervex - Paracetamolum, Pheniramini maleas, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy) maleinian feniraminy

Postać:

granulat do przygotowania roztworu doustnego

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe udrażnia przewody nosowe

Wskazania:

Doraźne leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.   Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Podczas stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka, zatrzymanie moczu - u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego i retencją moczu, splątanie lub pobudzenie - u osób w wieku podeszłym). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po podaniu paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek może powodować senność. Szczególną ostrożność powinni więc zachować prowadzący pojazdy i maszyny mechaniczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, cukrzycę, schorzenia wątroby i/lub nerek, choroby przebiegające z utrudnionym oddawaniem moczu, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam).   Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO (lub niedawno je odstawileś), leki o działaniu przeciwcholinergicznym (leki przeciwdepresyjne z grupy imipraminy, atropinowe leki spazmolityczne, przeciwcholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie, leki neuroleptyczne z grupy fenotiazyny), leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.