Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 16 szt.
9.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 16 szt.

Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 16 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Efferalgan 500 mg jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowy.

Skład

(1 tabletka):
Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, sorbitol, sodu dokuzynian, powidon, sodu sacharynian, sodu benzoesan.

Dawkowanie

Lek jest podawany doustnie. Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Efferalgan, to:

Dorośli i młodzież o masie ciała 50 kg i powyżej (w wieku powyżej 15 lat):
zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 do 15 mg/kg mc. co 4 do 6 godzin, maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 75 mg/kg mc./dobę. Dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki co 4 do 6 godzin. W razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3 g) na dobę. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę dobową można zwiększyć do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 8 tabletek (4 g paracetamolu) na dobę. Należy zawsze zachować przynajmniej 4 godzinny odstęp pomiędzy dawkami.

Dzieci i młodzież o masie ciała do 50 kg:
Zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 do 15 mg/kg mc. co 6 do 8 godzin, maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg mc./dobę.

Dla dzieci o masie ciała od 17 do 25 kg (w wieku od 6 do 8 lat)
dawka jednorazowa wynosi połowę tabletki, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 1 g paracetamolu na dobę (2 tabletki).

Dla dzieci o masie ciała od 25 do 33 kg (w wieku od 8 do 10 lat)
dawka jednorazowa wynosi połowę tabletki, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4-6 godziny, nie należy stosować więcej niż 1,5 g paracetamolu na dobę (3 tabletki).

Dla dzieci o masie ciała od 27 do 40 kg (w wieku od 10 do 11 lat)
dawka jednorazowa wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 2 g).

Dla dzieci i młodzieży o masie ciała od 33 do 50 kg (w wieku od 10 do 15 lat) dawka jednorazowa wynosi jedną tabletkę, w razie potrzeby dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 2 g paracetamolu na dobę (4 tabletki).

Przybliżony zakres wiekowy w zależności od masy ciała został podany tylko jako wskazówka.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności modyfikacji dawki.

Częstość i okres stosowania leku:

Regularne stosowanie leku Efferalgan pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki.
- u dzieci należy zachować regularny odstęp w podawaniu dawek zarówno w dzień, jak i w nocy,
-  u dorosłych odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.

U dorosłych nie stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, a w przypadku przeziębienia i grypy lub gorączki - dłużej niż 3 dni. U dzieci i młodzieży nigdy nie stosować leku dłużej niż 3 dni.

Działanie

Efferalgan jest lekiem, w postaci tabletki musującej, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol, substancja czynna Efferalganu, cechuje się dobrym profilem bezpieczeństwa wśród substancji przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Ponadto, dzięki postaci musującej, Efferalgan zaczyna działać 2 razy szybciej od leku w postaci zwykłej tabletki.

Wskazania

Wskazania do stosowania:
- Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
- Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
- Gorączka.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Efferalgan:

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan,
- u dzieci o masie ciała mniejszej niż 17 kg,
- u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek.
- jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,
- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej,
- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,
- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Efferalgan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych.
Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek), neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofilów - typu białych krwinek), spadek wartości INR (współczynnik krzepliwości krwi), wzrost wartości INR.

Zgłaszane były bardzo rzadkie, wymagające odstawienia leczenia, przypadki reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień lub pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej), duszność, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (spowodowanego ciężką ogólnoustrojową reakcją alergiczną, jego objawy to: duszność, obrzęk krtani i gardła, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie „ucisku”, zawroty, głowy, znaczne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie; w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu) oraz obrzęku Quinckego). Ponadto odnotowano bardzo rzadkie przypadki występowania ciężkich reakcji skórnych (ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane sa bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w indywidualnych przypadkach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 850 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan (tabletki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki jednorazowo lub 2-3 razy dziennie. Dzieci od 7-13 roku życia - 1/2 tabletki 1-3 razy dziennie. Dzieci od 13 do 15 rok życia 1 tabletka 1-3 razy dziennie. Tabletki musujące należy przyjmować po rozpuszczeniu tabletki w letniej wodzie.   Uwaga! Nie należy przekraczać dawki 4 g na dobę. Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować dłużej niż 3 dni (u dzieci) lub 7 dni (dorośli) bez konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby,  anemię.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol,niestroidowe leki przeciwzapalne,  leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY