Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg, 8 szt
6.29 zł

Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg, 8 szt

Efferalgan, tabletki musujące, 500 mg, 8 szt
Ostatnia cena produktu
6.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, miesiączkowych, nerwobólach i innych).

Skład

Substancja czynna: paracetamol, substancje pomocnicze: sodu benzoesan, sodu węglan bezwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglowodan, sodu sacharynian, sodu dokuzynian, powidon.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci o masie ciała większej niż 50 kg (w wieku pow 1-2 tabletki jednorazowo lub 2-3 razy dziennie.
Dzieci od 2-7 roku życia - 1/2 tabletki w razie konieczności co 6 godzin.
Dzieci od 6 do 10 roku życia 1/2 tabletki w razie konieczności co 4 godzin.
Dzieci w wieku od 8 do 13 roku życia 1 tabletka w razie konieczności co 6 godzin.
Dzieci od 12 do 15 roku życia 1 tabletka w razie konieczności co 4 godzin..

Tabletki musujące należy przyjmować po rozpuszczeniu tabletki w letniej wodzie.  Uwaga! Nie należy przekraczać dawki 4 g na dobę. Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować dłużej niż 3 dni (u dzieci) lub 7 dni (dorośli) bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego.
Witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukujących, zachodzących w komórkach organizmu, w  procesach odpornościowych i detoksydacyjnych. Dodatek w preparacie witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne),
  • leczenie objawów stanów grypopodobnych i przeziębienia
  • gorączka

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku:

  • uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu
  • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek
  • choroby alkoholowej
  • u dzieci o masie ciała mniejszej niż 13 kg
  • u kobie w pierwszym trymestrze ciąży
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • jeśli pacjent leczony jest inhibitorami MAO
  • jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną.

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia tętniczego, reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), przyspieszenie czynności serca, nudności, wymioty, biegunka, upośledzenie czynności wątroby i nerek (aż do całkowitej niewydolności nerek i wątroby), zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia. Bardzo rzadko reakcje anafilaktyczne (obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, duszność, obniżenie ciśnienia tętniczego, objawy wstrząsu anafilaktycznego, obrzęk Quinckego). Duże dawki kwasu askorbinowego (większe niż 1 g/dobę) mogą zwiększać ryzyko wystąpienia kamicy szczawianowej i moczanowej. Stosowanie witaminy C u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może spowodować wystąpienie niedokrwistości hemolitycznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Stosowanie preparatu u kobiet w II lub w III trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności. Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan (tabletki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki jednorazowo lub 2-3 razy dziennie. Dzieci od 7-13 roku życia - 1/2 tabletki 1-3 razy dziennie. Dzieci od 13 do 15 rok życia 1 tabletka 1-3 razy dziennie. Tabletki musujące należy przyjmować po rozpuszczeniu tabletki w letniej wodzie.   Uwaga! Nie należy przekraczać dawki 4 g na dobę. Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować dłużej niż 3 dni (u dzieci) lub 7 dni (dorośli) bez konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby,  anemię.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol,niestroidowe leki przeciwzapalne,  leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus