Efferalgan, 80 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt.

paracetamol, czopki, gorączka, ząbkowanie, ból

13,99 zł
Cena za szt.: 1,40 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty EFFERALGAN

Podmiot odpowiedzialny

UPSA SAS
3, rue Joseph Monier
92500 Rueil-Malmaison, Francja

Opis

Czopki doobytnicze Efferalgan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Efferalgan zawiera paracetamol i może być podawany dzieciom oraz dorosłym w gorączce lub grypie czy stanach grypopodobnych oraz bóli różnego pochodzenia.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 czopek doobytniczy zawiera 80 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: tłuszcz stały z dodatkami.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek podaje się doodbytniczo, więc nie zaleca się stosowania czopków podczas biegunki. W przypadku dzieci dawkowanie Efferalganu zależy od masy ciała. Ta postać leku jest przeznaczona dla niemowląt i dzieci o masie ciała od 5 do 10 kg po konsultacji z lekarzem. Zalecana dawka jednorazowa to 1 czopek 80 mg, można ją powtarzać w razie konieczności co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 4 czopki.

Działanie

Efferalgan działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Lek obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Efferalganu jest: gorączka, leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia lub bóle różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania czopków w przypadku biegunki.
Nie należy stosować leku Efferalgan u osób z nadwrażliwością na paracetamol, chlorowodorek paracetamolu lub którykolwiek z pozostałych składników. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest: ciężka niewydolność  lub choroby wątroby, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Czopki nie są przeznaczone dla osób po przebytym ostatnio zapaleniu odbytu, odbytnicy lub krwawieniu z odbytu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Efferalgan, czopki doodbytnicze może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 osób na 10 000): złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej u niż 1 osoby na 10 000): reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek), neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofilów - typu białych krwinek), spadek wartości INR (współczynnik krzepliwości krwi), wzrost wartości INR.

Częstość nieznana: niewydolność wątroby, martwica wątroby, zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku: niewydolności wątroby, zespołu Gilberta, niewydolności nerek; nadmiernego spożywania alkoholu; zaburzeń odżywiania; długotrwałego niedożywienia; zaburzeń łaknienia; posocznicy; mukowiscydozy;  zakażenia wirusem HIV; odwodnienia organizmu; zmniejszenia objętości krwi. 

Lek Efferalgan, czopki doodbytnicze zawiera paracetamol. Aby uniknąć przedawkowania należy sprawdzić, czy inne leki (w tym wydawane na receptę i bez recepty) przyjmowane przez pacjenta, nie zawierają paracetamolu.

Lek można stosować u dzieci poniżej 2 roku życia jedynie na zlecenie lekarza.

Paracetamol może powodować ciężkie reakcje skórne, takie jak ostra uogólniona osutka krostkowa, zespół Stevensa-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, które mogą być śmiertelne. Należy poinformować lekarza o wystąpieniu reakcji skórnych.

Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Czopki Efferalgan mogą wchodzić w interakcje z:

  • inhibitorami MAO także w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami;
  • lekami zawierającymi salicylamid;
  • zielem dziurawca, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami (leki stosowany głównie w padaczce), ryfampicyną (lek stosowany w gruźlicy);
  • izoniazydem, zydowudyną;
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ);
  • doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi;
  • fentyoiną;
  • probencydem;
  • alkoholem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy stosować leku z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Efferalgan można stosować w czasie ciąży przez możliwie najkrótszy czas i w najmniejszej możliwej dawce, po konsultacji z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Czopki Efferalgan mogą wpływać na poziom kwasu moczowego i cukru.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij