Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 10 szt
Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 10 szt
0.00 zł

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 10 szt

Efferalgan Vitamin C, tabletki musujące, 10 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Efferalgan Vitamin C - Paracetamolum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Stany gorączkowe, grypa, przeziębienie. Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe), nerwobóle.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Dzieci: od 7 do 13 roku życia: 0,5-1 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody, od 13 do 15 roku życia 1-1,5 tabletki 1-3 razy dziennie w dużej ilości wody. Przeciętne dawkowanie wynosi 20-30 mg/kg masy ciała/na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4godzinh. Nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 miesiąca życia.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Opis

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne:
paracetamol 330 mg,
kwas askorbowy (witamina C) 200 mg

substancje pomocnicze:
benzoesan sodu, wodorowęglan potasu, wodorowęglan sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, poliwidon, dokusan sodu.

Dawkowanie

Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Zalecana dwak dobowa paracetamolu wynosi ok 60mg/kg mc./dobę, należy ją podać w 4 lub 6 dawkach  podzielonych tzn. 15mg/kg mc. co 6 godzin lub 10mg/kg mc. co 4 godziny

Dla dzieci o masie ciala od 27 do 30kg jednorazowa dawka wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 5 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35kg jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciala od 35 do 50kg jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godzin, nie należy stosować więcej niż 7 tabletek na dobę.

Dorośli i dzieci powyżej 50kg: 1 do 2 tabletek jednorazowo, nie stosować więcej niż 12 tabletek na dobę.

Działanie

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego.
Witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukujących, zachodzących w komórkach organizmu, w procesach odpornościowych i detoksydacyjnych. Dodatek w preparacie witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

 

Wskazania

 • bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne),
 • leczenie objawów stanów grypopodobnych i przeziębienia
 • gorączka

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku:

 • uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu
 • u dzieci o masie ciała poniżej 27kg
 • u kobie w pierwszym trymestrze ciąży
 • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek
 • jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa
 • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
 • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO
 • jeśli u pacjenta występuje kamica nerkowa

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia tętniczego, reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), przyspieszenie czynności serca, nudności, wymioty, biegunka, upośledzenie czynności wątroby i nerek (aż do całkowitej niewydolności nerek i wątroby), zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia. Bardzo rzadko reakcje anafilaktyczne (obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, duszność, obniżenie ciśnienia tętniczego, objawy wstrząsu anafilaktycznego, obrzęk Quinckego). Duże dawki kwasu askorbinowego (większe niż 1 g/dobę) mogą zwiększać ryzyko wystąpienia kamicy szczawianowej i moczanowej. Stosowanie witaminy C u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może spowodować wystąpienie niedokrwistości hemolitycznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Stosowanie preparatu u kobiet w II lub w III trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności. Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Producent

BRISTOL-MEYERS SQUIBB POLSKA
Armii Ludowej 26
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT