Klimaktoplant, tabletki, 80 szt.
27.99 zł

Klimaktoplant, tabletki, 80 szt.

Klimaktoplant, tabletki, 80 szt.
27.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat homeopatyczny o działaniu harmonizującym nadmierne reakcje organizmu kobiet w okresie klimakterium.

Skład

1 tabletka zwiera: Cimicifuga racemosa D2 trit. 25 mg, Sepia officinalis D2 trit. 25 mg, Strychnos ignatii D3 trit. 25 mg, Sanguinaria Canadensis D6 trit. 25 mg.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania leku:

W początkowym okresie stosowania należy przyjmować 2 tabletki 3 razy na dobę.

W kontynuacji leczenia oraz przy lekkich bądź przemijających dolegliwościach, należy przyjmować 2 tabletki 2 razy na dobę.

Tabletki należy przyjmować na pół godziny przed lub po posiłku i pozostawić je do powolnego rozpuszczenia w jamie ustnej

. Ze względu na wysoką tolerancję u pacjentów, Klimaktoplant może być stosowany w terapii długoterminowej.

Działanie

Wspomagająco w leczeniu dolegliwości menopauzalnych, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, kołatanie serca, wewnętrzny niepokój oraz bezsenność, po wykluczeniu przez lekarza poważnych przyczyn dolegliwości.

Wskazania

Pomocniczo w leczeniu dolegliwości menopauzalnych, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, kołatanie serca, wewnętrzny niepokój oraz bezsenność, po wykluczeniu przez lekarza poważnych przyczyn dolegliwości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Klimaktoplant może powodować działania niepożądane.

Bardzo rzadko (<1/10000) lub nieznane (częstość występowania nie może zostać oszacowana ze względu na brak danych): reakcje nadwrażliwości na składniki leku.

W wyjątkowych sytuacjach stosowanie leku Klimaktoplant może wywołać: krwotok z nosa oraz powrót lub nasilenie menstruacji.

Istniejące dolegliwości, mogą przejściowo się pogorszyć podczas stosowania preparatów homeopatycznych (początkowe pogorszenie).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej do 25 st.C.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Klimaktoplant - zastosowanie i działanie

Skład:

Cimicifuga trituration D2 Sepia trituration D2 Ignatia trituration D3 Sanguinaria trituration D2

Postać:

tabletki

Kategoria:

Homeopatyczne

Specjalności:

Homeopatia

Działanie :

łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy

Wskazania:

Łagodzenie dolegliwości okresu okołomenopauzalnego: uderzenia gorąca, poty, kołatanie serca, niepokój wewnętrzny, zaburzenia snu.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować w następującym schemacie dawkowania: w początkowym okresie przyjmować trzy razy dziennie po dwie tabletki, w kontynuacji leczenia oraz przy lekkich lub przemijających dolegliwościach należy stosować po dwie tabletki dwa razy dziennie. Tabletki przyjmować na pół godziny przed lub jedną godzinę po posiłku, pozostawiając je do powolnego rozpuszczenia w jamie ustnej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.