Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt
Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt
2.99 zł

Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt

Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt
2.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat jest stosowany w celu uzupełnienia niedoboru witaminy E

Skład

1 kapsułka: all-rac-α-tokoferylu octanu 100mg; substancje pomocnicze: olej arachidowy oczyszczony, żelatyna, glicerol, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Profilaktycznie:
Dorośli: 2 lub 3 kapsułki na dobę.
Dzieci powyżej 8 roku życia: 1 kapsułkę na dobę.
Leczniczo: w stanach niedoboru witaminy E dawkowanie ustala lekarz.

Działanie

Witamina E jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, który chroni przed szkodliwym działaniem nadmiernych ilości związków o silnych właściwościach utleniających oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed uszkodzeniem przez rodniki tlenowe wydaje się istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego.

Wskazania

Leczenie niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem się oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli kiedykolwiek w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na witaminę E lub pozostałe składniki leku; jeśli występuje niedobór witaminy K.

Działania niepożądane

Po wielokrotnym i długotrwałym stosowaniu dawek powyżej 800mg/dobę może wystąpić uczucie zmęczenia, osłabienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wysypka.

Producent

MEDANA PHARMA
Pelplińska 19
Starogard Gdański
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Vitaminum E - Tocopherolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol)

Postać:

krople doustne kapsułki płyn doustny

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia niedobory witaminy E

Wskazania:

Zapobieganie stanom niedoboru witaminy E. W chorobach skóry, włosów i paznokci, w trądziku pospolitym i różowatym, w chorobach zanikowych skóry, w chorobach przyzębia, np. w parodontozie, w chorobach wątroby, dróg żółciowych i trzustki, w zaburzeniach czynności gruczołów płciowych. Wspomagająco w profilaktyce miażdżycy, zawału i niedokrwiennej choroby serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki-dorośli i dzieci od 8 roku życia: 100-200 mg dziennie; dzieci: 4-7 rok życia 100 mg. Krople, płyn doustny - niemowlęta od 2 do 12 miesiąca życia 1-2 krople na dobę, dzieci od 2 do 7 lat 2-9 kropli na dobę, natomiast od 7 do 15 roku życia 10-20 kropli na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie dawek powyżej 1 g dziennie może spowodować biegunkę, bóle brzucha, uczucie zmęczenia i osłabienia, zaburzenia widzenia, ból głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę E lub inne składniki preparatu, niedobór witaminy K. Gdy przyjmujesz jednocześnie preparaty żelaza nieorganicznego oraz doustne leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią).