Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt
2.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt

Vitaminum E, kapsułki elastyczne, 100 mg, 30 szt
2.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Preparat jest stosowany w celu uzupełnienia niedoboru witaminy E

Skład

1 kapsułka: all-rac-α-tokoferylu octanu 100mg; substancje pomocnicze: olej arachidowy oczyszczony, żelatyna, glicerol, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Profilaktycznie:
Dorośli: 2 lub 3 kapsułki na dobę.
Dzieci powyżej 8 roku życia: 1 kapsułkę na dobę.
Leczniczo: w stanach niedoboru witaminy E dawkowanie ustala lekarz.

Działanie

Witamina E jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, który chroni przed szkodliwym działaniem nadmiernych ilości związków o silnych właściwościach utleniających oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed uszkodzeniem przez rodniki tlenowe wydaje się istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego.

Wskazania

Leczenie niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem się oraz zaburzeniami przemiany materii. Wspomagająco w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca i jej wtórnej profilaktyce oraz we wszystkich chorobach, których etiologia związana jest ze stresem oksydacyjnym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli kiedykolwiek w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na witaminę E lub pozostałe składniki leku; jeśli występuje niedobór witaminy K.

Działania niepożądane

Po wielokrotnym i długotrwałym stosowaniu dawek powyżej 800mg/dobę może wystąpić uczucie zmęczenia, osłabienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wysypka.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitaminum E - Tocopherolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol)

Postać:

krople doustne płyn doustny kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory witaminy E

Wskazania:

Zapobieganie stanom niedoboru witaminy E. W chorobach skóry, włosów i paznokci, w trądziku pospolitym i różowatym, w chorobach zanikowych skóry, w chorobach przyzębia, np. w parodontozie, w chorobach wątroby, dróg żółciowych i trzustki, w zaburzeniach czynności gruczołów płciowych. Wspomagająco w profilaktyce miażdżycy, zawału i niedokrwiennej choroby serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki-dorośli i dzieci od 8 roku życia: 100-200 mg dziennie; dzieci: 4-7 rok życia 100 mg. Krople, płyn doustny - niemowlęta od 2 do 12 miesiąca życia 1-2 krople na dobę, dzieci od 2 do 7 lat 2-9 kropli na dobę, natomiast od 7 do 15 roku życia 10-20 kropli na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie dawek powyżej 1 g dziennie może spowodować biegunkę, bóle brzucha, uczucie zmęczenia i osłabienia, zaburzenia widzenia, ból głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę E lub inne składniki preparatu, niedobór witaminy K. Gdy przyjmujesz jednocześnie preparaty żelaza nieorganicznego oraz doustne leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią).
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY