Vitaminum E, 200 mg, kapsułki twarde, 30 szt.
7.99 zł

Vitaminum E, 200 mg, kapsułki twarde, 30 szt.

Vitaminum E, 200 mg, kapsułki twarde, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
7.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Vitaminum E Synteza jest lekiem w postaci kapsułki żelatynowej miękkiej o barwie czerwonej, zawierającym w swoim składzie all-rac-alfa-tokoferylu octan.

Skład

1 kapsułka:
200 mg all-rac-alfa-tokoferylu octan,
substancje pomocnicze: olej sojowy, żelatyna, glicerol, etylu parahydroksybenzoesan, koszenila.

Dawkowanie

Dorośli - 1 kapsułka na dobę.
Kapsułkę połknąć odpowiednią ilością wody.

Działanie

Rozpuszczalna w tłuszczach witamina E jest przeciwutleniaczem, bierze udział w niektórych procesach metabolicznych. Działa stabilizująco na błony komórkowe krwinek czerwonych i białych. Chroni czerwone krwinki przed hemolizą. Przewlekły niedobór witaminy E może prowadzić do zaburzeń neurologicznych. Niedobór ten występuje zazwyczaj w przebiegu zespołów złego wchłaniania z biegunką tłuszczową, u dzieci z zarośnięciem dróg żółciowych lub zwłóknieniem torbielowatym oraz u wcześniaków sztucznie karmionych.

Wskazania

Witamina E jest stosowana w stanach jej niedoboru i zapobieganiu im. Pomocniczo w profilaktyce przeciwmiażdżycowej, zawałowej i niedokrwiennej chorobie serca.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

Lek jest zazwyczaj dobrze tolerowany. Długotrwałe stosowanie dużych dawek (powyżej 1 g) witaminy E może powodować nadmierne zmęczenie, osłabienie, ból głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wysypkę skórną.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Lek Vitaminum E Synteza może działać antagonistycznie w stosunku do witaminy K. Jednoczesne stosowanie leku z preparatami zawierającymi żelazo osłabia jej działanie.
Lek Vitaminum E Synteza zwiększa działanie i magazynowanie witaminy A.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h