Troxescorbin, 50 mg + 200 mg, kapsułki twarde, 20 szt.
7.99 zł

Troxescorbin, 50 mg + 200 mg, kapsułki twarde, 20 szt.

Troxescorbin, 50 mg + 200 mg, kapsułki twarde, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
7.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kapsułki twarde o barwie niebiesko-żółtej, o kształcie cylindrycznych rurek zakończonych półkolisto. Zawierają O-beta-hydroksyetylorutozyd i kwas askorbowy.

Skład

1 kapsułka zawiera:
substancje czynne: O-beta-hydroksyetylorutozyd 50mg, kwas askorbowy 200mg,
substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, żelatyna, indygotyna, żółcień chinolinowa, żółcień pomarańczowa, tytanu dwutlenek.

Dawkowanie

Lek stosowany doustnie. Zapobiegawczo i leczniczo przyjmuje się 1-3 kapsułki na dobę. Lek powinno się przyjmować bezpośrednio po posiłkach. Popijać najlepiej woda.

Działanie

Preparat złożony, wykazujący synergizm działania składników w ochronie komórek przed szkodliwym działaniem czynników zmniejszających odporność organizmu. Trokserutyna wywiera działanie ochronne na naczynia krwionośne oraz przywraca elastyczność ich ścianom. Jest aktywnym przeciwutleniaczem, unieczynniającym wolne rodniki i nadtlenki kwasów tłuszczowych, odgrywające istotną rolę w patogenezie miażdżycy i chorób nowotworowych.

Trokserutyna jest także inhibitorem reduktazy aldozowej, zapobiegającym powikłaniom cukrzycy w postaci retinopatii i nefropatii. Ponadto zmniejsza stężenie fibrynogenu we krwi, wpływając na poprawę parametrów reologicznych. Kwas askorbinowy odgrywa istotną rolę w procesach oksydacyjno-redukcyjnych zachodzących w organizmie oraz - podobnie jak trokserutyna - unieczynnia wolne rodniki. Połączenie obu związków zapobiega katalizowaniu niektórych niekorzystnych reakcji utleniania z udziałem żelaza, miedzi i innych metali oraz hamuje procesy miażdżycowe.

Wskazania

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach przeziębieniowych i grypie, wspomagająco w leczeniu nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych, w zaburzeniach krążenia żylnego, nieżycie błony śluzowej nosa, chorobach uczuleniowych, powikłaniach cukrzycowych i zmianach miażdżycowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować dużych dawek kwasu askorbinowego w kamicy dróg moczowych, żółciowych, dnie, oksalurii,  talasemii, anemii syderoblastycznej, hemochromatozie, deficycie krwinkowej dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądkowo jelitowe, napadowe zaczerwienienie twarzy, bóle głowy, pokrzywka, wymioty, nudności, zwiększone wydalanie moczu, biegunka, kamica nerkowa.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 939 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji

Troxescorbin - Acidum ascorbicum, Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

trokserutyna witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

uszczelnia naczynia zwiększa elastyczność naczyń przeciwutleniające

Wskazania:

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach przeziębieniowych i grypie, wspomagająco w leczeniu nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych, w zaburzeniach krążenia żylnego, nieżycie błony śluzowej nosa, chorobach uczuleniowych, powikłaniach cukrzycowych i zmianach miażdżycowych.  

Dawkowanie:

Doustnie. Zapobiegawczo 1-3 kapsułki dziennie. Leczniczo 3-4 razy dziennie po 1-2 kapsułki. Preparat podaje się podczas posiłków.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na kamicę dróg moczowych; masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz sulfonamidy, kotrimoksazol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.