Magnesium effervescens, granulat, 5 g, 12 saszetek
3.92 zł

Magnesium effervescens, granulat, 5 g, 12 saszetek

Magnesium effervescens, granulat, 5 g, 12 saszetek
Ostatnia cena produktu
3.92 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Niedobór magnezu odgrywa pewną rolę w etiologii nowotworów, miażdżycy naczyń krwionośnych, kamicy nerkowej, migreny oraz zespołu przewlekłego zmęczenia. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez wynosi 300 mg. W okresie stosowania leków przeczyszczających, moczopędnych, antykoncepcyjnych, przy piciu nadmiernej ilości alkoholu, przy zwiększonym wysiłku umysłowym i fizycznym, zapotrzebowania na magnez wzrasta.

Działanie

Preparat uzupełniający niedoboru magnezu. Zobojętnia żołądkowy kwas solny, ma działanie łagodnie przeczyszczające, adsorbujące. Magnez jest koenzymem lub aktywatorem około 300 enzymów, przede wszystkim tych, które związane są z przenoszeniem grup fosforanowych. Odgrywa on istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, jest stabilizatorem płytek krwi i fibrynogenu, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

Wskazania

Leczenie i zapobieganie hipomagnezemii. Lek podaje się m.in. w stanach zmęczenia, wzmożonej pobudliwości nerwowej, zwiększonej podatności na działanie stresu, zaburzeniach snu, kamicy szczawianowej i cholesterolowej, zaburzeniach metabolizmu lipidów, nadciśnieniu tętniczym, osteoporozie, bólach głowy, bólach mięśni, chorobie wieńcowej oraz w czasie przyjmowania leków moczopędnych, przeczyszczających, antykoncepcyjnych, stosowania kuracji odchudzających, uprawiania intensywnych ćwiczeń fizycznych, w okresie ciąży i laktacji.

Przeciwwskazania


Niewydolność nerek, hipermagnezemia, myasthenia gravis, blok przedsionkowow-komorowy, stosowanie antybiotyków z grupy tetracyklin.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Magnesium Effervescens - Magnesii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan magnezu

Postać:

granulat musujący

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory magnezu

Wskazania:

Leczniczo w stanach niedoboru magnezu lub w chorobach, które prowadzą do jego utraty lub złego wchłaniania, w chorobach układu krążenia, zaburzeniach hormonalnych. Profilaktycznie w stanach zmęczenia, rozdrażnienia, w zaburzeniach snu, w bólach głowy, w bólach mięśni, podczas przyjmowania niektórych leków, kuracji odchudzających, przy niewłaściwym odżywianiu, w czasie uprawiania sportu, intensywnej pracy fizycznej, w ciąży lub w okresie karmienia piersią, u ludzi w starszym wieku, z niedomogą krążenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 4 roku życia 1-3 razy dziennie po 5 g granulatu (1 saszetka) rozpuszczone w 1/2 szklanki wody. Preparat podaje się bezpośrednio po posiłkach.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, luźne stolce lub biegunka)

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek, znaczne niedociśnienie tętnicze, chorujesz na nużliwość mięśniową (miastenia gravis). Gdy przyjmujesz preparaty wapnia i fosforanów, tetracykliny, związki żelaza i fluoru (w tym fluorochinolony), doustne leki przeciwkrzepliwe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.