Folacid 0,4 mg, tabletki, 30 szt.
6.99 zł

Folacid 0,4 mg, tabletki, 30 szt.

Folacid 0,4 mg, tabletki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
6.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w zapobieganiu niedoboru kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad wrodzonych cewy nerwowej.

Skład

1 tabletka zawiera kwas foliowy 0,4 mg oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan.

Dawkowanie

Preparat stosować doustnie. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej 1 tabletkę na dobę, co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży.

Działanie

Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Realizacja zwiększonego zapotrzebowania wyłącznie przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Niedobory kwasu foliowego w tym okresie mogą prowadzić do powstania wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i twarzy u noworodka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • Niezbyt często: skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd).
  • Rzadko: gorzki smak w ustach, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka, brak łaknienia, trudności w zasypianiu, senność, nadmierna pobudliwość nerwowa, depresja.
  • Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Folacid 0,4 mg - Acidum folicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas foliowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory kwasu foliowego

Wskazania:

Zapobieganie niedoborowi kwasu foliowego u kobiet w okresie poprzedzającym zajście w ciążę oraz we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka występowania wad wrodzonych cewy nerwowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Kobiety w wieku rozrodczym 1 tabletkę raz dziennie co najmniej przez miesiąc poprzedzający zajście w ciążę oraz w pierwszym trymestrze ciąży.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, skurcz oskrzeli, gorączka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas foliowy lub pozostałe składniki preparatu, padaczkę.   Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe, leki zobojętniające sok żołądkowy (preparaty glinu i magnezu), cholestyraminę.